زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490733 تاریخ : 1398/06/23-12:45:31
,5,
کاهش سالانه 28 میلیون متر مکعبی تولید گاز

یک مقام مسئول مطرح کرد:

کاهش سالانه 28 میلیون متر مکعبی تولید گاز

یک مقام مسئول گفت: پیش بینی می شود طی چهار تا پنج سال آینده در مخزن گازی پارس جنوبی اُفت فشار را تجربه کنیم که این ارزیابی، کاهش سالانه 28 میلیون متر مکعب را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد مشکین فام مدیرعامل یک شرکت دولتی ایرانی امروز در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال بین دو شرکت داخلی با بیان اینکه برنامه ای را برای چشم انداز 25 ساله آینده تدوین کرده ایم، گفت: بر اساس این برنامه تأمین مستمر 75 درصد گاز مصرفی کشور از میدان مشترک گازی پارس جنوبی را در دست اقدام داریم. البته اکنون نیز 75 درصد گاز مورد نیاز کشور را از پارس جنوبی تأمین می کنیم.

وی افزود: تا پایان سال جاری 5 سکوی پارس جنوبی را نصب می کنیم. البته این سکوها به جز فاز 11 است که به جز این فاز سایر فازها تکمیل خواهند شد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه تاکنون افت فشار محسوسی را در پارس جنوبی نداشته ایم، اظهارداشت: پیش بینی می شود طی چهار تا پنج سال آینده فشار میدان کاهش یابد به نحوی که سالانه 28 میلیون متر مکعب کاهش تولید خواهیم داشت که باید آن را جبران کنیم.

مشکین فام افزود: در همین راستا برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی را در نظر داریم که از جمله برنامه های کوتاه مدت می توان به اسیدکاری 11 حلقه چاه در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد که موجب کمک کردن به جبران افت فشار مخزن شد. از سوی دیگر 11 حلقه چاه را نیز مشبک کاری کردیم، این در حالی است که تعمیر چاهها را نیز در برنامه داریم که در شش ماهه نخست امسال یک چاه تعمیر شده و تا پایان سال چهار حلقه چاه به آمار تعمیرات اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه 60 حلقه چاه جدید در بلوک بندی های موجود در پارس جنوبی انجام داده ایم، توضیح داد: اقدام دیگری که در راستای کمک به جبران افت فشار مخزن انجام می دهیم، لوله کشی بین سکوها و سکوها تا خشکی است که این اقدام را قطر نیز انجام داده و افت فشار را کاهش می دهد.

به گفته مشکین فام، تمرکز خود را معطوف به توسعه بلوک های اطراف پارس جنوبی کرده ایم که در وهله نخست توسعه میدان گازی بلال، سپس یلدا، پارس جنوبی، کیش و فرزاد را در دست اقدام داریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران