در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512301 تاریخ : 1399/02/16-15:24:05
,5,4,
کاهش تولید اجباری در ایالت تگزاس آمریکا منتفی شد

کاهش تولید اجباری در ایالت تگزاس آمریکا منتفی شد

برنامه ریز نفتی ایالت تگزاس آمریکا طرح اجباری کردن کاهش تولید نفت در این ایالت را کنار گذاشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، برنامه ریز انرژی ایالت تگزاس که به دولت فشار آورده بود 20 درصد از تولید نفت خود را کاهش دهد و در تماس هایی با وزیر انرژی روسیه و مقام های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) این ایده را ترویج داده بود، روز دوشنبه (15 اردیبهشت ماه) پس از عدم موفقیت در کسب حمایت از دیگر کمیسیونرهای این منطقه، این پیشنهاد را کنار گذاشت.

رایان سیتون که پیش تر از گفت وگو با محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم خبر داده بود، روز پنجشنبه (14 فروردین ماه) اعلام کرده بود با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه درباره امکان کاهش تولید نفت تولیدکنندگان روس و تگزاسی برای کمک به ثبات بازار نفت و مهار افت شدید قیمت های جهانی این ماده صحبت کرده است.

کاهش بی سابقه قیمت نفت خام به پایین ترین رقم در 20 سال اخیر و به مخاطره افتادن صنعت محلی سبب شد برنامه ریزان نفتی ایالت تگزاس روز سه شنبه (26 فروردین ماه) به بررسی مسئله غیرقابل تصور کاهش تولید نفت در سراسر این ایالت برای نخستین بار از دهه 1970 بپردازند.

رایان سیتون، یکی از سه کمیسر این کمیسیون برنامه ریزی اعلام کرد کاهش قابل توجه تولید نفت می تواند از تخریب کامل صنعت نفت جلوگیری کند.

چنین تصمیم های بنیادی نیازمند موافقت دو نفر از این سه کمیسیونر است.

تصمیم کمیسیون راه آهن تگزاس که از نظر قانونی می تواند کاهش تولید را اجباری کند، ممکن بود به حکمی منجر شود که براساس آن تولیدکنندگان بزرگ تر نفت ملزم شوند از یکم ماه مه 20 درصد تولید خود را کاهش دهند.

این نشست درست پس از توافق تاریخی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس، برای کاهش تولید نفت به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن، برگزار شده بود.

اما سیتون این طرح را یک روز پیش از رأی گیری در کمیسیون خود که برنامه ریز نفت و گاز این ایالت است، پس گرفت. شرکت های کوچک و بزرگی از جمله شورون، اکسون موبیل و اوکسیدنتال پترولیوم قصد داشتند حتی پیش از هر گونه اقدام دولت، تولید روزانه صدها هزار بشکه از نفت شیل را کاهش دهند.

سیتون در مصاحبه ای گفت: این طرح عمرش تمام شده است. آنچه ما باید 6 هفته پیش انجام می دادیم، دیگر تأثیر مناسبی نخواهد داشت. رهبری منسجمی میان سه کمیسیونر برای انجام این کار نداریم.

تگزاس بزرگ ترین ایالت تولیدکننده نفت آمریکاست که روزانه حدود 4 میلیون و 500 هزار بشکه نفت خام تولید می کند. مقدار تولید پارسال این ایالت با افزایش روزانه 600 هزار بشکه، به 41 درصد تولید کل این کشور رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران