جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517343 تاریخ : 1399/05/15-09:49:51
,25,
کاهش تعداد گواهی و صدور پروانه اکتشاف معدن در سه ماهه امسال

نسبت به مدت مشابه سال گذشته صورت گرفت

کاهش تعداد گواهی و صدور پروانه اکتشاف معدن در سه ماهه امسال

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سه ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، تعداد گواهی کشف و پروانه اکتشاف صادره در حوزه معدن کاهش داشته و تنها صدور پروانه بهره برداری آن هم تنها 4 درصد رشد کرده است.

به گزارش بانک و صنعت، در سه ماه اول سال 1398، معادل 112 فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه امسال (1399) این تعداد به 103فقره کاهش یافته و افت 8 درصدی را ثبت کرده است.

همچنین در این مدت تعداد پروانه اکتشاف صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14.2 درصد کمتر شده است. در سه ماهه ابتدایی سال جاری 205 فقره پروانه اکتشاف صادر شده است؛ در حالی در مدت مشابه سال گذشته 239 فقره صدور پروانه اکتشاف ایجاد شده بود.

براساس این آمار، تنها صدور پروانه بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمی اوضاع بهتری داشته است. در فصل بهار سال جاری 126 فقره پروانه بهره برداری صادر شده است در حالی که میزان صدور این مجوز معدنی در مدت مشابه سال گذشته تنها پنج فقره کمتر (121) بوده است؛ لذا رشد 4.1 درصدی را نشان می دهد.

همچنین در مدت ذکر شده سال جاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد 5.2 درصدی داشته است. در سه ماهه اول امسال، بیش از 211 میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است در صورتی که در سه ماه سال گذشته 201 میلیارد ریال صرف شده است.

علاوه بر این میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه های بهره برداری در این مدت (فصل بهار 1399) نیز افت 11.2 درصدی داشته است. سه ماهه ابتدایی سال گذشته هزار و 275 نفر مشغول شدند اما در سه ماهه ابتدایی امسال میزان اشتغال در این حوزه به هزار و 132 نفر رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران