در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512224 تاریخ : 1399/02/15-16:15:25
,10025,
کاهش آثار شیوع کرونا بر گزارش های مالی شرکت های بیمه با انضباط و تعاملات سازنده

معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم تاکید کرد:

کاهش آثار شیوع کرونا بر گزارش های مالی شرکت های بیمه با انضباط و تعاملات سازنده

معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم ضمن اشاره به آثار شیوع کرونا بر صنعت بیمه بر ضرورت هماهنگی شرکت های بیمه با سازمانهای نظارتی جهت ارائه به موقع گزارش های مالی و حسابرسی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه معلم، شیوع اپیدمی کووید 19 در جهان، گستره صنایع و مناسبت های اقتصادی را به شدت تحت تاثیر قرار داد و از آنجا که صنعت بیمه نیز جزئی از اقتصاد کلان محسوب می شود از شمول تاثیرات کرونا خارج نیست.

در این راستا به دلیل اینکه بررسی تاثیرات کرونا بر صنعت بیمه و صورت های مالی شرکت های بیمه حائز اهمیت است و از طرفی تشریح این آثار و یافتن راهکار منطقی برای کاهش اثرات سوء این ویروس ضرورت دارد.

گفتگوی اختصاصی با آرش بیگلریان معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم انجام دادیم که در ادامه می آید.

معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم در این خصوص عنوان داشت: به دلیل وقفه در فعالیت کسب و کارهای مختلف و کاهش سطح درآمد مردم، به استثناء بیمه نامه ثالث که ماهیت اجباری دارد؛ شرکت های بیمه در سایر رشته ها به ویژه رشته های کم ریسک با کاهش قابل توجه صدور بیمه نامه مواجه خواهند بود ضمن اینکه به دلیل کاهش درآمد مردم، خرید بیمه نامه در اولویت سبد خانوار نخواهد بود.

وی معتفد است در این راستا شرکت های بیمه می توانند با طراحی محصولات جدید و اضافه کردن خدمات متناسب با این دوران، مسیرتازه ای را در خلق محصولات رقم زنند که با شرایط روز جامعه مناسبت بیشتری داشته باشد مانند تمرکز بر بیمه نامه های درمان با پوشش‎های مناسب، بیمه نامه های عمر و حادثه با پوشش بیماری های واگیردار که با قیمت بهینه تری به مشتری ارائه می شود.

به گفته معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم به نظر می رسد، طراحی محصولات جدید برای بیماری های اپیدمیک باید در دستور کار صنعت بیمه قرارگیرد. همچنین تقویت فروش آنلاین بیمه نامه می بایست در دستور کار تمامی شرکتهای بیمه قرار بگیرد.

این مقام مسئول در شرکت بیمه معلم در ادامه به آثار کرونا بر عملکرد و صورتهای مالی شرکتهای بیمه اشاره کرد و گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده، عملیات وصول مطالبات شرکت های بیمه تحت تاثیر قرار گرفته، حجم مطالبات افزایش یافته و نقدینگی کاهش می یابد که می تواند منجر به افزایش ریسک نقدینگی و کاهش توان ایفاء تعهدات شرکت های بیمه شود.

آرش بیگلریان با بیان اینکه اجرای فاصله گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت در قالب پروتکل های بهداشتی و استفاده محدود از ظرفیت پرسنل بدون شک بر برخی مراودات صنعت بیمه نیز اثرگذار است، گفت: با توجه به اعمال این محدودیت ها، عملیات حسابداری و گزارشگری مالی شرکت های بیمه ممکن است با تاخیر انجام شود از جمله گزارشات مربوط به مالیات برارزش افزوده، حساب های اتکائی، گزارشات بورس، گزارشات حسابرس و ...

معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه معلم تاکید کرد: در این راستا به نظر می رسد، جهت جلوگیری از ایجاد وقفه و یا کاهش کیفیت گزارشات مالی شرکت های بیمه، ایجاد تعامل دوجانبه با سازمان های نظارتی از جمله بیمه مرکزی، سازمان بورس، سازمان حسابرسی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی ضرورت خواهد داشت تا در سایه این تعاملات و مذاکرات، صورت های مالی شرکت های بیمه همچنان با کیفیت گزارش شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران