تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348225 تاریخ : 1397/02/15-15:25:25
,10028,
کار دقیق، علمی و توام با انگیزه ماما تضمین کننده سلامت مادر و نوزاد است

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی:

کار دقیق، علمی و توام با انگیزه ماما تضمین کننده سلامت مادر و نوزاد است

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: در میان بخش های مختلف و خدمات گسترده پزشکی که در بیمارستان ها و مراکز درمانی به بیماران ارائه می شود، مامایی از لذت بخش ترین خدمات است و کار دقیق، علمی و توام با انگیزه ماما تضمین کننده سلامت مادر و نوزاد است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مهدی درخشان در مراسم تقدیر از ماماهای نمونه مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی که همزمان با روز جهانی ماما برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری مراسم روز ماما تقدیر و تشکر از عزیزان فعال در این شغل پر اهمیت و شریف است و ماماهای نمونه سازمان تأمین اجتماعی از همکاران زحمت کش و خدوم حوزه درمان این سازمان هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان های ملکی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور دارای 62 بلوک زایمان هستند و 1617 ماما در این مراکز ارائه خدمات را بر عهده دارند، گفت: در 9 ماهه منتهی به آذرماه سال 96 در مجموع 132 هزار و 558 زایمان انجام شده است.

دکتر درخشان کاهش عمل های سزارین غیرضروری را از جمله برنامه های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: در سال 96 شاهد کاهش 2 درصدی عمل های سزارین نسبت به سال قبل بوده ایم و  44 زایمان ها به صورت سزارین بوده است.

وی استاندارد سازی بلوک های زایمان را از دیگر برنامه های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: این کار در بیمارستان های امام خمینی(ره) اراک، بیمارستان تاکستان و بیمارستان خرم آباد به طور کامل انجام شده و در بیمارستان های دکتر غرضی ملایر، مصطفی خمینی بهبهان و شهید چمران ساوه در حال تکمیل است.

دکتر درخشان ادامه داد: برای استاندارد سازی بلوک های زایمان در سال جاری نیز 5 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و به تدریج در تمامی بیمارستان های تأمین اجتماعی این کار انجام می شود.

دکتر بابک عدلی، مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران نیز در این مراسم روز ماما را تبریک گفت و اظهار داشت: ماماها در خدمت رسانی به مادران و نوزادان نقش حیاتی دارند.

وی با بیان اینکه در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی کادر درمان حرفه ای و کارآزموده مشغول خدمت رسانی هستند، گفت: 210 ماما در مراکز تأمین اجتماعی استان تهران مشغول به کار هستند و خوشبختانه سال 96 را بدون مرگ مادران در حین زایمان سپری کرده ایم.

دکتر عدلی توسعه بخش های NICU(مراقبت های ویژه نوزادان) و LDR(واحدهای تک نفری زایمان طبیعی) را از برنامه های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و افزود: زایمان طبیعی و یا سزارین بایستی بر اساس معیارهای علمی انجام شود.

زهرا عابدی، کارشناس متخصص کلینیک مامایی اداره کل درمان تأمین اجتماعی استان تهران نیز در این مراسم گفت: ماما در آموزش و توانمند سازی مادران نقش اساسی دارد و نگاه به شغل مامایی نباید محدود به بخش زایمان باشد.

وی افزود: نرخ مرگ مادران در اثر عوارض بارداری و زایمان در حال حاضر 18 در صد هزار است، که بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید به 15 در صدهزار برسد و ماماها در تحقق این هدف نقش اساسی دارند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 243
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران