تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338360 تاریخ : 1397/02/10-13:56:21
,5,
کارگروه مشترک میان امور حقوق شهروندی ریاست‌جمهوری و وزارت نفت تشکیل شود

معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس پیشنهاد داد

کارگروه مشترک میان امور حقوق شهروندی ریاست‌جمهوری و وزارت نفت تشکیل شود

معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس گفت: بهتر است کارگروه مشترکی از امور حقوق شهروندی ریاست‌جمهوری و وزارت نفت تشکیل شود، در این صورت، این کارگروه مشترک در تعامل با یکدیگر می‌توانند در بحث حقوق شهروندی، مطالبات بانوان را به شکل مطلوب‎تری دنبال کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، شجاع‌الدین بازرگانی، معاون وزیر در امور حقوقی و مجلس وزارت نفت، در سمینار «حقوق انسانی زن» که امروز (دوشنبه، 10 اردیبهشت‌ماه) با حضور شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی در ساختمان صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان وزارت نفت برگزار شد، گفت: جایگاه زنان در جامعه و به ویژه صنعت نفت، جایگاه ویژه‌ای است که با تبیین و تفسیر مسائلی همچون حقوق شهروندی،این جایگاه به مرور تقویت می‎شود.

وی افزود: انتخاب مشاوری فرهیخته در امور حقوق شهروندی از سوی رئیس‌جمهوری، نشان از آن دارد که ما نیز به‌عنوان مجریان این مقوله، باید برای فراهم آوردن زمینه مناسب، تلاش بیشتری داشته باشیم؛ تلاشی که لازمه آن، احترام گذاشتن به کرامت انسانی است و شاید بتوان گفت که تقوا تنها معیار ارزش‌گذاری کرامت انسانی است.

معاون وزیر در امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با بیان این‌ که باید ظرفیت‌ های ناشناخته و معطل‌ مانده زنان در جامعه را به درستی به‌کار گرفت، گفت: اجرای حقوق شهروندی لازمه رسیدن به توسعه پایدار است و زمانی که این بحث به زنان مربوط می‌شود، به‌نوعی این مسئله تلنگری به ما مردان است تا از توان زنان در جایگاهی درست و به نفع جامعه شهروندی، استفاده و حقوق آنان را احصا کنیم.

بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: چنانچه در تمامی مناصب و جایگاه‌ های مدیریتی فقط از آقایان بهره ببریم، به نوعی دچار انحصارطلبی می‌شویم که این انحصارطلبی ما را به انحطاط می‌برد و فراموش نکنیم که انحطاط مخالف توسعه است؛ کاری بسیار مهم که به فرهنگ‌سازی اصولی  نیاز دارد.

وی با بیان این‌که لازمه هر فرهنگ‌ سازی، اطلاع‌ رسانی است، گفت: بهتر است کارگروه مشترکی از امور حقوق شهروندی ریاست‌جمهوری و وزارت نفت تشکیل شود، در این صورت، این کارگروه مشترک در تعامل با یکدیگر می‌توانند در بحث حقوق شهروندی،مطالبات بانوان را به شکل مطلوب‎تری دنبال کنند.

بازرگانی خاطرنشان کرد: تبیین حقوق شهروندی، حلقه مفقوده‌ای در زنجیره توسعه پایدار بود که دولت یازدهم و دوازدهم، با اهتمام بسیار، آن را به منصه ظهور رساند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران