در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512607 تاریخ : 1399/02/22-11:19:22
,17,
کارکنان بخش عمومی و خصوصی چقدر مالیات پرداخت کردند؟

کارکنان بخش عمومی و خصوصی چقدر مالیات پرداخت کردند؟

بررسی آمارها نشان می دهد که در سال گذشته در مجموع 312 هزار و 722 میلیارد ریال درآمد مالیاتی از محل مالیات بر درآمد بخش های مختلف عمومی، خصوصی و اصناف اخذ شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بررسی جزییات تازه ترین آمار درآمدهای مالیاتی که توسط سازمان امور مالیاتی منتشر شده، حاکی از این است که سهم مالیات بر درآمد کارکنان بخش خصوصی بیشتر از کارکنان بخش عمومی بوده به طوری کارکنان بخش عمومی در سال گذشته 72 هزار و 912 میلیارد ریال مالیات بر درآمد پرداخت کردند؛ اما کارکنان بخش خصوصی معادل 80 هزار و 65 میلیارد ریال مالیات دادند.

مالیات بر درآمد مشاغل در سال 98 نیز 115 هزار و 867 میلیارد ریال بوده است. سهم مالیات بر درآمدهای بخش مستغلات نیز 15 هزار و 330 میلیارد ریال و مالیات بر درآمد سایر بخش ها 27 هزار و 330 میلیارد ریال بوده است.

مالیات بر درآمد، همواره یکی از با ثبات ترین محل های تامین درآمدهای مالیاتی است که به طور ثابت اخذ می شود.

مالیات بر درآمد در کنار مالیات اشخاص حقوقی و مالیات بر ثروت، در چارچوب مالیات های مستقیم از مشمولان دریافت می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران