از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514869 تاریخ : 1399/04/03-15:57:27
,2,
کارکرد تعاون در راه جهش تولید قابل ملاحظه است

کارکرد تعاون در راه جهش تولید قابل ملاحظه است

معاون شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون کارکردهای تعاون در راه جهش تولید را قابل ملاحظه اعلام نمود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از سعید معادی معاون شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون صبح امروز در نشست تخصصی جهش تولید در ساختمان میرداماد بانک ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: تعاون در مقاطع گوناگون تاریخی، کارکردهای متنوع اقتصادی و اجتماعی داشته است و باور به ویژگی ها و خصوصیات کارگشای بخش تعاون می تواند در پیشرفت اقتصادی مؤثر واقع شود.

معادی با اشاره به ابعاد و زوایای مختلف سیستم های تعاونی گفت: مبانی علمی و مزیت های اقتصادی تعاون موجب ایفای نقش تعاونگران در اقتصادهای دنیا گردیده است و سهم مهمی از اقتصادهای پیشرفته منوط به تلاش اقتصادی تعاونگران می باشد.

وی هدف گذاری سهم 25 درصدی از اقتصاد ملی برای بخش تعاون کشور را اقدامی هوشمندانه و راهبردی توسط قانون گذار عنوان نمود و افزود: نهادسازی مناسبی در همین راستا انجام شد و مؤسسات مالی، بانکی و اعتباری بخش به صحنه آمدند و مسئولیت خدمات توسعه ای بخش را عهده دار گردیدند، درصورتی که از این ظرفیت های توسعه ای استفاده گردد و منابع اعتباری با رویکرد توسعه ای در اختیار بانک توسعه تعاون قرار گیرد، شرایط و بستر مناسبی برای حمایت بیشتر از تعاونگران و رونق تعاون فراهم خواهد گردید.

معادی عاملیت بانک توسعه تعاون در طرح های ملی را بهره برداری هوشمندانه از فرصت ها عنوان نمود و افزود: ذینفعان مستقیم طرح های ملی کارآفرینان و تعاونگران و اشتغال آفرینان هستند و ذینفعان غیرمستقیم عموم مردم می باشند، ازاین رو اختصاص منابع اشتغال زا چه به کارآفرینان بخش تعاون و چه کارآفرینان غیر تعاون، بسیاری از اهداف راهبردی کشور از قبیل جهش تولید و حفظ و ایجاد اشتغال را محقق خواهد نمود.

وی خاطرنشان کرد: همواره اطلاع رسانی شفاف و گسترده ای برای انجام طرح های ملی صورت گرفته است و این طرح ها امکان و بستر ممتازی برای حمایت از تعاونگران نیز مهیا کرده است.

هادی بخت یار سرپرست اداره کل راهبری و پشتیبانی استان ها و شعب در این جلسه گفت: مبحث تولید فراتر از فرآیند فعلی تولید است و چنانچه تولید علم و فناوری نیز به شکل مناسبی انجام شود، فرآیندهای تولید در مسیر کارآمدتری قرار می گیرد و زمینه های جهش تولید فراهم خواهد شد.

وی فراهم سازی مکانیزم های تشویقی و ارائه تسهیلات یارانه دار را از مهم ترین مصادیق حمایت از تعاون اعلام نمود و گفت: تعاونگران در صورت توجه، ظرفیت های ویژه ای را در اقتصاد ملی ایجاد می کنند.

عباس ایارده سرپرست اداره کل حسابداری ارزی و مدیریت وجوه نیز در این جلسه انجام طرح های ملی را از زوایای مثبت فعالیت توسعه ای عنوان نمود و گفت: چنانچه در طرح های ملی و تسهیلات توسعه ای شرایطی فراهم گردد که تعاونگران به میدان آمده و نقش آفرینی نمایند، اهداف کمی و کیفی بخش تعاون با ضریب بهتری قابل دستیابی است.

وی اتخاذ رویکرد مطالعات جامع و آمایش سرزمین را در اجرای طرح های ملی تأثیرگذار دانست و گفت: هر طرح و اقدام از سوی دولت یا بخش خصوصی مبتنی بر ملاحظات آمایشی صورت پذیرفته، اثربخشی مناسبی بجا گذاشته است و چنانچه طرح ها به لحاظ ابعاد مختلف علمی و واقع نگری از پشتوانه کافی برخوردار نباشد، نتایج مطلوبی حاصل نخواهد گردید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران