تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520049 تاریخ : 1399/07/02-12:26:53
,17,
کارت های بازرگانی یک بار مصرف جمع آوری خواهند شد

سرپرست وزارت صنعت:

کارت های بازرگانی یک بار مصرف جمع آوری خواهند شد

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کارت های بازرگانی به اصطلاح یک بار مصرف که صاحبان آنها تجار واقعی نیستند و فقط از آنها سوء استفاده می شود، جمع آوری خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، جعفر سرقینی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: همواره مشکلات متعددی در استفاده از این کارت ها به ویژه در بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط آنها وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد: با سامانه جدیدی که به همین منظور از حدود دو ماه پیش تعریف شده، تجار رتبه بندی شده و بر اساس رتبه شان کارت بازرگانی می گیرند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: به دلیل برخی مشکلات سامانه جدید، دستور دادیم تا سامانه های قبلی و جدید به مدت دو ماه به موازات یکدیگر کار کنند تا مشکلات سامانه جدید برطرف شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب، کارت های بازرگانی یک بار مصرف جمع آوری خواهند شد.

سرقینی، همچنین درخصوص تشکیل صندوق های سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیرمجموعه وزارت صنعت، گفت: این صندوق ها مورد حمایت وزارتخانه بوده و هست از تشکیل و فعالیت آنها حمایت می کنیم.

وی بیان داشت: در سال های گذشته قوانینی برای تشکیل این صندوق ها وضع شده، هرچند از قبل نیز با توجه به اینکه گفته شده بود سهامداران می توانند پول های خود را وارد شرکت ها کرده و به اندازه معادل بهره های بانکی از پول هایشان استفاده کنند، به نوعی اجرایی شده بود.

این مقام مسوول تاکیدکرد: راه اندازی صندوق های یاد شده می تواند کمک بیشتری به فعالان بخش خصوصی باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران