صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521073 تاریخ : 1399/07/20-11:47:30
,17,4,
چین تست ارز دیجیتال خود را گسترش داد / 1.1 میلیارد یوآن تراکنش شد

در دو شهر شنزن و شیونگان؛

چین تست ارز دیجیتال خود را گسترش داد / 1.1 میلیارد یوآن تراکنش شد

بانک مرکزی چین اعلام کرد 3.13 میلیون تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال چینی انجام شده است که بخشی از آن مربوط به استفاده آزمایشی از این ارز در شهرهای بزرگی مانند شنزن و شیونگان بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی چین اعلام کرد 3.13 میلیون تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال چینی انجام شده است که بخشی از آن مربوط به استفاده آزمایشی از این ارز در شهرهای بزرگی مانند شنزن و شیونگان بوده است.

فن یی فی، معاون بانک مرکزی چین می گوید: از ارز دیجیتالی چین برای 1.1 میلیارد یوآن (معادل 162 میلیون دلار) از تراکنش ها استفاده کرده ایم و قرار است در المپیک زمستانی 2022 پکن هم از این ارز به صورت آزمایشی استفاده کنیم.

سوز چاینا مورنینگ پست به نقل از یی فی نوشت: برنامه های آموزشی استفاده از ارز دیجیتال پیشرفت مثبتی داشته اند و تا اواخر آگوست بیش از 6,700 مورد استفاده برای این ارز داشته ایم که این از پرداخت صورتحصاب ها و قبض ها گرفته تا حمل ونقل و خدمات دولتی بوده است.

او ادامه داد: بانک مرکزی چین یوآن دیجیتالی را به عنوان زیرساخت مالی مهمی برای آینده به حساب می آورد. یوآن دیجیتالی یا ای-یوآن برای روش های پرداخت گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. طی این برنامه های آزمایشی بیش از 113,300 کیف پول دیجیتال شخصی و 8,800 کیف پول دیجیتال شرکتی افتتاح شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران