صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518536 تاریخ : 1399/06/06-13:46:47
,5,
چگونگی بهره مندی 30 میلیون مشترک از برق رایگان

معاون وزیر نیرو اعلام کرد:

چگونگی بهره مندی 30 میلیون مشترک از برق رایگان

معاون آب و آبفای وزیر نیرو چگونگی بهره مندی 30 میلیون مشترک از برق رایگان در قالب طرح «برق امید» را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، قاسم تقی زاده خامسی روز پنج شنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «برق امید» مورد سوال بسیاری از دوستان است و اینکه چگونه قبض حدود 30 میلیون نفر در کشور صفر خواهد شد.

وی در ادامه نوشت: تعداد مشترکان برق خانگی در ایران 29 میلیون و پانصد هزار نفر است که هشت میلیون و پانصد هزار کم مصرف، 16.6 میلیون خوش مصرف و 4.5 میلیون پرمصرف هستند.

تقی زاده خامسی در ادامه افزود: الگوی مصرف در ماه های گرم 100، در ماه های عادی 80 و برای مناطق گرمسیری ایران از 150 تا 400 کیلووات ساعت در ماه متغیر است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو نوشت: 8.5 میلیون مشترک کم مصرف حدود 30 میلیون نفر از جمعیت کشور را پوشش می دهند و قبض خود را از دو ماه دیگر «صفر»دریافت می کنند، این پاداش به همه اقشار جامعه تعلق می گیرد و ارتباطی به محل زندگی و طبقات اجتماعی ندارد و ملاک تنها مصرف کمتر است.

وی ادامه داد: قبض مشترکان خوش مصرف تغییری نخواهد کرد؛ مگر اینکه به گروه کم مصرف ها بپیوندند و مانند آنها پاداش بگیرند.

تقی زاده خامسی نوشت: گروه پرمصرف ها 8 ماه فرصت دارند تا با کاهش مصرف در گروه خوش مصرف ها قرار گیرند و به طور قطع قبض آنها کاهش قابل توجه خواهد یافت و گرنه 10 درصد جریمه خواهند شد.

معاون وزیر نیرو افزود: دولت ها اگر تصمیم های خود را صیقل دهند و به مطالبه های ملت ها نزدیک کنند با همکاری مردم روبرو خواهند شد و همدلی ملی که نتیجه آن متوجه استفاده بهینه از سرمایه های کشور است.

رییس جمهوری دوم شهریور در جلسه هیئت دولت گفت: هزینه برق حدود 30 میلیون نفر جمعیت کشور که مصرف برق آنها پایین تر از میانگین الگوی مصرف هر خانوار است، رایگان می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران