در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512383 تاریخ : 1399/02/17-14:46:47
,17,
چه تعداد خودرو ترخیص شد و چه تعداد در گمرکات دپو شده اند؟

معاون گمرک ایران تشریح کرد

چه تعداد خودرو ترخیص شد و چه تعداد در گمرکات دپو شده اند؟

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران آخرین وضعیت خودروهای ترخیص شده از گمرک بر اساس مصوبه جدید دولت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی اعلام کرد: طبق آمار قبلی ارائه شده از 12261 دستگاه خودروی سواری وارده به گمرکات کشور، تعداد 7153 دستگاه خودرو باستناد مصوبه 97.10.16 هیأت وزیران و اصلاحیه های بعدی آن ترخیص و قریب به 5108 دستگاه خودروی سواری در گمرکات کشور دپو شده بود که آخرین وضعیت این خودروهای دپو شده پس از صدور مصوب? اخیر هیأت وزیران در سال 98 به شرح اعلامی است.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران افزود: طبق بررسی های صورت پذیرفته و آمار اخذ شده از گمرکات اجرایی:

1- از تعداد 1048 دستگاه خودروی سواری پروانه شده و ترخیص نشده تا تصویب و با ابلاغ مصوبه اخیر، نسبت به ترخیص 1000 دستگاه خودرو اقدام و 48 دستگاه از این خودروها بدلیل وجود پرونده و سایر مشکلات، موفق به خروج از گمرک نشده اند.

2- از تعداد 340 دستگاه خودروی سواری اظهار شده لیکن پروانه نشده تا پایان مصوب? قبلی (97/10/16)، قریب به 77 دستگاه خودرو ترخیص گردیده است.

3- از تعداد 227 دستگاه خودروی موجود در گمرک خرمشهر (منطق? آزاد اروند) که با توجه به آمار قبلی، 73 دستگاه سفارش آمریکا و 154 دستگاه بالای 2500 سی سی بوده اند، نسبت به ترخیص 144 دستگاه خودرو جهت تردد در منطق? مزبور و با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده است.

4- درخصوص خودروهای موجود در گمرکات قبل از تاریخ 93/6/23 به تعداد 104 دستگاه ، ترخیصی صورت نپذیرفته و ظاهراً صاحبان کالا جهت انجام امور مربوط به تمدید ثبت سفارش و سایر امور مرتبط به مراجع ذیربط مراجعه نموده اند.

5- از تعداد 2289 دستگاه خودروی مطرح رسیدگی در مرجع قضائی، با توجه به صدور رأی برای ترخیص 668 دستگاه خودروی سواری (در سال 1398) ، صاحب کالا جهت انجام تشریفات گمرکی خودروهای موصوف، نسبت به اظهار 358 دستگاه خودرو به گمرک اجرایی مربوطه اقدام که تشریفات گمرکی مربوطه درحال انجام است؛

6- از 1100 دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش یا ثبت سفارش ابطال شده نیز امکان اظهار به گمرکات اجرایی مقدور نبوده و لذا اظهاری صورت نپذیرفته است.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در خاتمه افزود: بدیهی است درصورت اظهار خودروهای اشاره شده به هریک از گمرکات کشور، در صورت مطابقت شرایط خودروها با مفاد مصوبه هیأت وزیران، ارائه ثبت سفارش معتبر برای اظهار کالا، ارائه کد رهگیری یا موافقت بانک مربوطه و اخذ و ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی، نسبت به بررسی های معمول اقدام و متعاقب آن وفق مقررات، نسبت به ترخیص کالا اقدام خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران