صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516385 تاریخ : 1399/04/31-13:50:48
,17,
چهار طرح فناورانه حوزه سلامت در جستجوی سرمایه گذار

نشست مجازی کمیته تجاری سازی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران برگزار شد

چهار طرح فناورانه حوزه سلامت در جستجوی سرمایه گذار

دومین نشست کمیته تجاری سازی انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت تهران به صورت مجازی و با ارایه 4 طرح فناورانه و حضور 26 سرمایه گذار، صندوق و نماینده بانک ها برگزار شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی انجمن شرکت های دانش بنیان سلامت تهران، در ابتدای نشست حسین وطنپور رئیس هیات مدیره انجمن به حاضران در نشست سرمایه گذاران، نوآوران و فناورها خوشامد گفت و با بیان اینکه دومین جلسه کمیته تجاری سازی در سال جاری به دلیل شیوع موج دوم ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: شرایط شیوع بیماری به نحوی است که بهتر دیدیم برای حفظ سلامت اعضا از جمع شدن افراد به دور همدیگر جلوگیری کرده و جلسه را به صورت مجازی برگزار کنیم. خوشحالیم که اعضای کمیته و سرمایه گذاران نیز همراهی کردند و این جلسه با حضور حداکثر اعضا در حال برگزاری است.

در ادامه شاهرخ مهدوی دبیر انجمن نیز به ارائه گزارشی از فعالیت و دستاوردهای نشست های اخیر کمیته تجاری سازی پرداخت و گفت: در سال جاری تصمیم بر آن شد تا جهت افزایش سهولت و راحتی ارتباط میان سرمایه گذاران و فناوران کمیته تجاری سازی با نظم و سیاق جدید برگزار شود که موفق شدیم در نشستی که ابتدای تابستان برگزار شد به خوبی روال جدید را پیاده سازی کنیم. متاسفانه موج دوم ویروس کرونا اعضا و رئیس هیات مدیره را مجاب ساخت تا جلسه به صورت مجازی برگزار شود. با این وجود دفترچه اطلاعات فناورها و اطلاعات مکفی هر طرح و ایده برای سرمایه گذارها ارسال شده است.

او افزود: برای امروز 4 طرح در نظر گرفته شده است و از فناورها و نوآوران نیز خواسته شده طبق زمانبندی به معرفی طرح های خود بپردازند و پس از آن سرمایه گذاران نیز سوالات خودشان را مطرح کنند.

در این نشست بهاره مازندرانی طرح آموزش، پیگیری و پایش بیمار با عنوان بهزی، سعید بیات طرح سیستم هوشمند دستیار جراح از شرکت دانش بنیان بیتا نگار افزار، شاهرخ خجسته فر طرح ارتز سه کاره پاشنه و عباس نعیمی طرح محلول شناساگر گیاهی ماده مضر جوش شیرین در نان های سنتی از شرکت ایده تجهیز سبز خزر را ارائه کردند.

در خلال نشست وطنپور ضمن تبریک به جناب آقای حمیدرضا فرهادی، انتصاب شایسته ایشان به عنوان مدیرعامل صندوق غیر دولتی پژوهش و فناوری سلامت ثامن را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد این صندوق نیز همیشه در جلسات کمیته تجاری سازی حضور موثری داشته و جناب آقای شاهپوری مقدم ریاست پیشین صندوق فناورها را از توصیه های ارزشمند خود بهره مند می ساخت. او در ادامه از مدیرعامل جدید صندوق غیردولتی پژهش و فناوری سلامت ثامن درخواست کرد به معرفی صندوق و فعالیت هایش بپردازد.

فرهادی نیز ضمن قدردانی از رئیس هیات مدیره انجمن به معرفی صندوق پرداخت و گفت: صندوق با یاری خداوند بزرگ و تاکید معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به همت بخش خصوصی و شرکت داروسازی ثامن در اداره ثبت شرکتهای مشهد به ثبت رسید. از ابتدای سال 1389 نیز به ارائه تسهیلات به پژوهشگران و محققان متقاضی پرداخت. اکنون نیز آماده و پذیرای طرح های پژوهشی و فنآور شرکتهای دانش بنیان و افراد حقیقی و حقوقی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی جهت بهبود بهداشت و سلامت جامعه هستیم.

او افزود: هدف این صندوق حمایت از صاحبان ایده و کار آفرینان است تا بتوانند ایده خود را به تولید انبوه رسانده و به بازار عرضه کنند.

در پایان نشست مجازی شاهرخ مهدوی دبیر انجمن، از سرمایه گذارانی که علاقه مند به سرمایه گذاری روی طرح های ارائه شده هستند دعوت کرد تا با هماهنگی دبیرخانه جلسات B2B را جهت کسب اطلاعات بیشتر با فناوران به صورت حضوری یا مجازی برگزار کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران