سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 316739 تاریخ : 1396/12/17-10:34:26
,8,
چشم انتظاری برای آخرین عرضه اولیه در سال 96/ رونق به بازار سهام باز می‌گردد؟

چشم انتظاری برای آخرین عرضه اولیه در سال 96/ رونق به بازار سهام باز می‌گردد؟

در حالی معاملات سهام در بورس تهران همچنان کم رمق ادامه دارد که بورس تهران قرار است در یک یا دو هفته آینده شرکت جدیدی را در بازار سرمایه عرضه کند؛ بسیاری منتظرند تا ببینند که آیا این عرضه می‌تواند رونق را به بازار سهام بازگرداند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در هفته ای که گذشت، بورس تهران هر روز با کاهش قیمت سهم ها و سنگینی عرضه نسبت به تقاضا رو به رو شد به طوری که شاخص کل که چندین روز حول کانال 98 هزار واحدی نوسان می کرد کم کم حتی از کانال 97 هزار واحدی هم پایین تر رفت.

در  روزهایی از هفته گذشته بازارهای جهانی هم با کاهش قیمت سهام مواجه شدند در نتیجه غیر از موضوعات داخلی و مسایل بنیادی شرکت‌ها، سیگنال‌هایی که بازارهای سهام خارجی به فعالان بورس تهران دادند سبب شد که بازار سهام ایران همچنان قرمز بماند.

التهاب‌ها در بازار ارز نیز نتوانست شرایط را برای بورس تهران بهتر کند و علی رغم رشد قیمت ارز و شناسایی سود شرکت‌هایی که مواد اولیه خود را با دلار خرید می‌کنند در مجموع قیمت سهم ها بالا نرفت و بازار سهام همچنان کم رمق به کار خود پایان داد.

در آخرین روز کاری بورس تهران شرکت شفا دارو در گروه دارو وارد بازار دوم بورس شد این سهم به روش ثبت سفارش در سقف قیمت 415 تومانی کشف قیمت شد اما نتوانست بورس تهران را از کم رمقی خارج کند.

بورس تهران برنامه دارد در هفته های پایانی سال 1396 نیز یک شرکت جدید دیگر را وارد بازار سرمایه کند اگر این موضوع عملا محقق شود در سال 1396، هشت شرکت بورسی شدند که این عدد با 15 الی 20 شرکتی که قرار بود در سال جاری بورسی شوند فاصله زیادی دارد، اما تعدادی از فعالان بورس تهران امید دارند که آخرین عرضه اولیه شرکت بورس بتواند جان تازه ای به معاملات سهام دهد.

در 5 روز کاری بورس تهران شاخص کل 1101 واحد افت کرد و از رقم 97 هزار و 961 تا عدد 96 هزار و 860 پایین رفت.

همچنین شاخص آزاد شناور که در 9 اسفند ماه جاری در تراز 105 هزار و 274 قرار داشت 1549 واحد افت کرد و به عدد 103 هزار و 725 واحدی رسید. در این مدت شاخص بازار اول 866 واحد افت کرد و تا رقم 68 هزار و 709 واحدی کاهش یافت و شاخص بازار دوم با افت 1922 واحدی مواجه شد و به عدد 206 هزار و 756 رسید. همچنین شاخص صنعت نیز بیش از 1000 واحد پایین رفت.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 202
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه