در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519085 تاریخ : 1399/06/17-16:55:31
,17,
چرخ اقتصاد کشور با وجود دشمنی ها همچنان در حال چرخش

چرخ اقتصاد کشور با وجود دشمنی ها همچنان در حال چرخش

وزیر راه و شهرسازی : با وجود دشمنی ها چرخ اقتصاد کشور در حال حرکت است.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم پنجمین مرحله بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در سال "جهش تولید" اظهار کرد: این باور عمیق باید گسترش یابد که ظرفیت های داخلی ما کارآمد است و توانسته و می تواند در جهت توسعه و پیشرفت کشور موثر باشد.

وی با تاکید براینکه وابستگی ها در صنایع ریلی کاهش و خودکفایی افزایش می یابد، افزود: ما صاحب فناوری و صنعت ریلی هستیم و تلاش می کنیم در جهتی فراتر از جغرافیای خود حرکت کنیم و به بازارهای جهانی بی اندیشیم تا در جهت شکوفایی اقتصاد کشور گام برداریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: سال جاری عامدانه 2000 دستگاه هدف گذاری کردیم که در جهت جهش تولید حرکت کنیم.

اسلامی با بیان اینکه تعهدات کارخانه های سازنده نوید بخش است، افزود: البته اتفاقاتی ناخواسته در بازار فولاد و مسائل بانکی پیش آمد که رفع شد، امیدواریم با هموار سازی مسیر شاهد تحول بیشتری از محصولات تولید داخل به ناوگان ریلی کشور باشیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با وجود دشمنی ها چرخ اقتصاد کشور در حال حرکت است، همچنین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه نشانه هایی از حرکت سالم اقتصاد کشور ارائه داده اند از این رو ماهم در وزارت راه و شهرسازی نشانه هایی داریم. بعنوان مثال از ابتدای شهریور سال جاری تا روز گذشته، بیش از 22 میلیون تن بار با بارنامه در جاده های کشور جا به جا شد و با این حجم بار نمی توان گفت که اقتصاد کشور فلج است. چراکه این بارهای معادن و مراکز تولید و توزیع با بارنامه رسمی جابه جا می شود و نشان از اقتصاد پویا دارد.

این مقام مسئول با اشاره به ارتقاء سهم ریل در جابه جایی بار بنادر گفت: بر اساس آمار سهم ریل از بار بنادر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به پارسال 2.2 برابر رشد دارد و این نشان می دهد ریل به سمت استفاده حداکثری حرکت می کند.

اسلامی افزود: در سال 98 نسبت به سال 97، در بخش مسافری، سهم مسافر از ریل 6 درصد افزایش یافته بود و اگر کرونا شیوع پیدا نمی کرد، این سهم بیشتر بود.

وی در پایان گفت: در سال 94 شاید به سهم ریل در حمل بار کشور حدود 7 درصد بود اما سال جاری این رقم از 15 درصد نیز عبور می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران