زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490510 تاریخ : 1398/06/14-13:30:38
,10025,
چرا سهام شرکت بیمه آسیا رشد کرد؟

چرا سهام شرکت بیمه آسیا رشد کرد؟

در شرایطی که از یک سو تامین مالی شرکت‌های بیمه به بازار سرمایه کارآمد نیازمند بوده و ازطرف دیگر رشد بازار سرمایه در گرو حضور فعال صنعت بیمه است، این کاهش ریسک سرمایه گذاری باعث رونق بورس و بیمه می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا، حضور صنعت بیمه جدای از ابزار تامین مالی مناسب با وجود تحریم‌ها و مشکلاتی که در مورد بیمه اتکایی خارجی وجود دارد، می‌تواند در شرایطی که بورس از اوضاع خوبی برخوردار است، به رونق آن دامن بزند.

وجود صنعت بیمه در بازار بورس به عنوان ابزاری برای تامین اطمینان می‌تواند میزان سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش دهد. چرا که کار اصلی صنعت بیمه مدیریت ریسک است پس می‌تواند سهام کم ریسکی برای خریداران باشد.

به اذعان کارشناسان، در شرایطی که از یک سو تامین مالی شرکت‌های بیمه به بازار سرمایه کارآمد نیازمند بوده و ازطرف دیگر رشد بازار سرمایه در گرو حضور فعال صنعت بیمه است، این کاهش ریسک سرمایه گذاری باعث رونق بورس و بیمه می‌شود.

در همین رابطه محمدجواد میرطاهر دکترای مدیریت مالی و کارشناس صنعت ‌بیمه و بازارسرمایه گفت: باتوجه به شرایط مناسب صنعت بیمه در بورس و همچنین رونق بورس در شرایط فعلی، سهام شرکت‌های بیمه به خصوص شرکت بیمه آسیا از رشد خوبی برخوردار شده اند.

وی با اشاره به اینکه قیمت سهام شرکت بیمه آسیا  در اولین روز معاملات امسال 1751 ریال بود اما هم اکنون قیمت هر سهم  این شرکت 4,235 ریال شده تصریح کرد: این امر نشان از رشد بالای این سهم بیمه‌ای دارد که می‌تواند دلایلی چون بالارفتن حوزه توانگری، بهبود ضریب خسارت و مدیریت مناسب نقدینگی در شرکت بیمه آسیا باشد.

میرطاهر با اشاره به اینکه سهام شرکت بیمه آسیا  بنیاد خوبی داشته و همین امر منجر به رشد آن شده، افزود: دور از انتظار نیست که سهم آسیا به قیمت های جدید در روند خود دست پیدا کرده و صعودی مناسب را به ارمغان بیاورد.

بر همین اساس، طبق اخبار اعلام شده نسبت خسارت بیمه آسیا هم اکنون 46 درصد شده و براساس گزارش اخیر بیمه مرکزی شرکت بیمه آسیا دارای سطح یک از نظر توانگری مالی است.

شرکت بیمه آسیا که دومین شرکت بیمه مستقیم در نگهداری ریسک و قبول بیمه اتکایی در کشور است، پس از انتشار صورت‌های مالی موفق و رشد سود محقق‌شده در سال گذشته توانست با رشد صعودی در قیمت هر سهم در سال 98 به رشدی بیش از 90 درصد دست یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران