جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522023 تاریخ : 1399/08/07-14:22:05
,10025,
چرا اقبال مردم برای خرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری کمرنگ تر است؟

مدیر بیمه های عمر و سرمایه گذاری بیمه تجارت نو پاسخ می دهد:

چرا اقبال مردم برای خرید بیمه های عمر و سرمایه گذاری کمرنگ تر است؟

رشد بیمه های زندگی در بازار داخلی با موانع مختلفی مواجه است. برخی از آنها را می توان اقتضای زمانه دانست اما بخش دیگر آن برمی گردد به عدم توسعه فرهنگ بیمه زندگی در جامعه.

به گزارش بانک و صنعت، ضعف بیمه های پایه وکاهش پوشش های خدماتی یکی از نگرانی های عمده بیمه گذاران به ویژه برای سالهای بازنشستگی است. با اینکه بیمه های عمر می توانند به خوبی این نگرانی ها را رفع کنند، اما چرا اقبال عمومی به این نوع بیمه ها همچنان از انتظارات کارشناسان این صنعت عقب تر است.

پاسخ جواد کاوسی راد، مدیر بیمه های عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه تجارت نو به این پرسش اینگونه است که؛

رشد بیمه های زندگی در بازار داخلی با موانع مختلفی مواجه است. برخی از آن ها را می توان اقتضای زمانه دانست اما بخش دیگر آن برمی گردد به عدم توسعه فرهنگ بیمه زندگی در جامعه. به نظر می رسد رسانه ها، عوامل فروش و دیگر نهادهایی که باید نقش آفرینی می کردند به اندازه کافی در این حوزه فرهنگ بیمه ای به خصوص بیمه های زندگی را به مردم انتقال نداده اند.

البته به جز مقوله فرهنگ سازی عوامل اقتصادی و اجتماعی هم بی تاثیر نبوده اند. به طور مثال، طی دهه اخیر یا حتی پیش تر با نرخ های تورم دو رقمی در ساختار اقتصادی کشور مواجه بوده ایم. شرایط سخت اقتصادی باعث شده تا اندازه ای اقبال مردم به خرید بیمه زندگی کمترشود. به جای آنکه با خرید بیمه های زندگی، تدبیر و آینده نگری را مد نظر قرار دهند، به رفع نیازهای اساسی و روزمره خودشان مشغول هستند.

به گفته کاوسی راد، بیمه های زندگی تنوع زیادی داشته و در شرکت های بیمه ای رشته های مختلفی در این حوزه وجود دارد. اما به صورت کلی بیمه زندگی دو دسته افراد را دربر می گیرد. نخست کسانی که مایل هستند از خدمات بیمه ای برای مقابله با خطرات آینده و پیشامدهای ناگوار برای خانواده و یا بازماندگان استفاده کنند، این گروه می توانند از پوشش های بیمه ای بهره مند شوند و این سوق علاقه به سمت خرید خدمات بیشتر باعث می شود که هزینه کمتری بپردازند. اما گروه دوم افرادی هستند که تمایل به بیمه های عمر جهت سرمایه گذاری دارند. این گروه با توجه به شرایط درآمدی خود مبلغی برای حق بیمه می پردازند که بعد از گذشت چندین سال، مطمئنا نتیجه مطلوبی از این سرمایه گذاری عایدشان خواهدشد.

مدیربیمه های زندگی شرکت بیمه تجارت نو تصریح کرد، رسالت اصلی این بیمه نامه ارائه خدمات و پوشش های بیمه ای است. اما در سال های گذشته این بخش کمرنگ تر به جامعه معرفی و در مقابل بیشتر حوزه سرمایه گذاری آن برجسته شده، از این رو خدمات بیمه زندگی را مردم بیشتر با حوزه سرمایه گذاری شناخته اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران