از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516955 تاریخ : 1399/05/08-17:52:45
,8,
چراغ هشتمین عرضه اولیه فرابورس روشن شد

چراغ هشتمین عرضه اولیه فرابورس روشن شد

شرکت نیروگاهی توسعه مسیر برق گیلان با عرضه 6 درصد از سهام خود در بازار دوم و کشف قیمت 24 هزار ریالی هر سهم از امروز به طور رسمی به جمع ناشران فرابورسی پیوست.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، فرابورس ایران در هشتمین روز از مردادماه از هشتمین عرضه اولیه سهام در سال 99 رونمایی کرد.

شرکت توسعه مسیر برق گیلان دارای چهار میلیارد و 300 میلیون سهم است که از این میزان، تعداد 258 میلیون سهم معادل 6 درصد از سوی کارگزاری بانک سپه به عنوان مدیر عرضه روی میز فروش رفت.

در این عرضه 5 میلیون و 222 هزار و 436 کد معاملاتی مشارکت کردند که حداکثر 51 سهم به هر یک از 5 میلیون و 197 هزار و 127 کد معاملاتی تخصیص یافت.

از آنجا که مدتی است بخشی از سهام عرضه اولیه به صندوق های سرمایه گذاری با هدف تشویق سرمایه گذاران به حضور غیرمستقیم در بازار سهام اختصاص می یابد، شنبه 8 میلیون و 300 هزار سهم بگیلان به این صندوق ها تعلق خواهد گرفت و معاملات ثانویه این سهم نیز از شنبه 11 مردادماه در بازار دوم فرابورس آغاز خواهد شد.

مدیرعامل توسعه مسیر برق گیلان در نشست خبری این شرکت، بگیلان را اولین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور معرفی کرده و گفته بود: نیروگاه توسعه مسیر برق گیلان به واسطه تعمیرات اساسی که از سال 90 و بعد از واگذاری استارت زده، توانسته دستاوردهای خوبی از کاهش مدت زمان خروج واحدها داشته باشد که در پی آن آمادگی تولید در این نیروگاه افزایش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که در سال 98 به رکورد 9/9 میلیارد کیلووات ساعت آمادگی خالص رسیده ایم در حالی که این رقم در سال 97 به میزان 3/9 بوده است.

به گفته محمود احمدیان نیروگاه بگیلان در حال حاضر دارای 6 واحد گاز و 3 واحد بخار با ظرفیت اسمی جمعا بیش از 1305 مگاوات است.

لازم به ذکر است از ابتدای سال 99 تاکنون نمادهای معاملاتی «صبا»، «غگیلا»، «پیزد»، «آریا»، «بخاور»، «وپویا» و «رافزا» در بازارهای اول و دوم فرابورس عرضه اولیه شده اند و امروز هشتمین عرضه سهام این شرکت نیروگاهی با موفقیت در بازار دوم فرابورس رقم خورد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران