در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519094 تاریخ : 1399/06/17-17:31:44
,5,
چالش های پیش روی روند بهبود بازار نفت

چالش های پیش روی روند بهبود بازار نفت

یک مقام آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که تردیدها درباره بازار چین و تکمیل ظرفیت ذخیره سازی بر روند بهبود بازار نفت سایه انداخته است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از رویترز از لندن، کیسوک ساداموری، مدیر بازار و امنیت آن در آژانس بین المللی انرژی (IEA) گفت: همه گیری ویروس کرونا عامل کُند شدن بهبود اقتصاد جهانی نیست، بلکه پر بودن ظرفیت ذخیره سازی و تردید درباره سطح تقاضای نفت چین بر بهبود بازارهای نفت سایه افکنده اند.

وی افزود: چشم انداز نفت بین موج دوم یا زمان ثبات موج اول ویروس کرونا قرار دارد.

این مقام آژانس بین المللی انرژی تصریح کرد: تردید بسیاری وجود دارد، اما انتظار نداریم که در ماه های آینده با رکود بیشتری روبه رو شویم.

ساداموری در مصاحبه ای گفت: در حالی که انتظار نداریم به زودی شاهد رشد چشمگیری در بازار باشیم، دیدگاه مان نسبت به تقاضا باثبات تر از سه ماه پیش است.

همه گیری کرونا و در پی آن افت تقاضا سبب شد قیمت نفت در بهار امسال به طور بی سابقه ای سقوط کند، اما اکنون حدود 40 دلار برای هر بشکه ثابت است.

ثبت نخستین ضرر هفتگی نفت خام برنت از ماه ژوئن تاکنون در روز جمعه (14 شهریورماه) نگرانی بازار درباره تقاضا، حاشیه پالایش ضعیف و رشد اقتصادی آهسته را افزایش داده و تمایل به خرید نفت خام و فرآورده های آن ذخیره سازی فراوان آن را کاهش داده است.

ساداموری گفت: به نظر نمی رسد که هنوز برداشت قابل توجهی از این ذخیره سازی ها اتفاق بیفتد.

وی افزود: شاهد افزایش چشمگیری در فعالیت های پالایشی نیستیم و سوخت جت مشکل اساسی است.

چین، بزرگ ترین واردکننده نفت خام جهان پیش از دیگری اقتصادهای بزرگ از قفل اقتصادی خارج شد و از توان مالی خود برای واردات بی سابقه نفت در ماه های اخیر استفاده کرد که هم زمان با تضعیف اقتصاد جهانی نقطه روشن نادری بود.

ساداموری گفت: اما تنش های ژئوپلیتیکی می تواند سبب ایجاد تردید در پایداری و دوام این روند باشد.

وی تصریح کرد: تردید بسیاری درباره اقتصاد چین و رابطه اش با کشورهای مهم صنعتی - ایالات متحده و این روزها حتی اروپا - وجود دارد. شرایط خوش‎بینانه ای نیست که بر چشم انداز رشد سایه می افکند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران