جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522013 تاریخ : 1399/08/07-12:22:30
,17,11,
چارترکننده ها عامل گرانی بلیت هواپیما

چارترکننده ها عامل گرانی بلیت هواپیما

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: برخی اشتباهات و تخلفات از سوی سایت های فروش اینترنتی و چارترکننده ها باعث گرانی بلیت هواپیما شده است و ایرلاین ها تا کنون گرانفروشی نداشته اند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازدر پی لغو نرخنامه جدید بلیت هواپیما از سوی وزیر راه و شهرسازی و اینکه قرار بود دولت برای ایرلاین ها امتیازاتی از جمله ارز نیمایی و برخی منابع ریالی در نظر بگیرد تا قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکند. برخی شهروندان نسبت به گران شدن پروازهای داخلی اعتراض دارند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این باره اظهار کرد: تا کنون هیچ گزارشی از افزایش قیمت بلیت هواپیما طی هفته های گذشته از سوی ایرلاین ها نداشته ایم و همه شرکت های هواپیمایی طی این بازه زمانی سعی کرده اند بلیت هواپیما را در دامنه نرخ تعیین شده قبلی بفروشند اما برخی سایت های فروش بلیت هواپیما و چارترکننده ها اشتباهات و تخلفاتی مرتکب شده اند و از این وضعیت بازار سوء استفاده می کنند. در این میان همه این تخلفات به نام شرکت های هواپیمایی نوشته می شود و مردم آن را از چشم ما می بینند.

وی افزود: اگر وعده هایی که مسئولان برای حمایت از ایرلاین ها در این شرایط داده اند مانند تامین ارز نیمایی با نرخ مناسب و ارائه تسهیلات ارزان قیمت عملی شود، شرکت های هواپیمایی نیازی به افزایش قیمت بلیت هواپیما ندارند چرا که هزینه های افزایش یافته آن ها جبران می شود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم اگر با افزایش قیمت بلیت هواپیما مواجه شدند، چه کاری باید انجام دهند؟ اعلام کرد: اگر مردم شاهد بالا رفتن نرخ پروازهای داخلی تا تعیین تکلیف و اعلام نتیجه جلسات بودند بهتر است ابتدا به سایت انجمن شرکت های هواپیمایی مراجعه کنند و قیمت های اعلامی را با نرخ های مندرج در نرخنامه رسمی موجود در سایت مقایسه کنند و اگر بالاتر از سقف تعیین شده بود آن را به انجمن یا سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند تا با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.

اسعدی سامانی ادامه داد: شرکت های هواپیمایی نه تنها همه پروتکل های جدید بهداشتی از جمله رعایت ظرفیت 60 درصدی هواپیما را رعایت کرده اند و بر عملکرد آن ها از سوی سازمان هواپیمایی نظارت کافی صورت می گید بلکه تا کنون قیمت بلیت هوپیما را در هیچ یک از مسیرهای داخلی بالاتر از سقف تعیین شده قبلی افزایش نداده اند بنابراین به مردم توصیه می کنیم که بلیت هواپیما را با در نظر گرفتن نرخنامه مصوبه موجود از ایرلاین ها خریداری کنند چرا که برخی از سایت ها یا چارترکننده ها اقدام به فروش بلیت هواپیما بالاتر از قیمت مجاز کرده اند و این به زیان مردم است. به عنوان مثال قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران-مشهد که نهایتا باید قیمتی حدود 700 هزار تومان داشته باشد توسط چارترکننده ای یک میلیون 200 هزار تومان فروخته شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران