در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512298 تاریخ : 1399/02/16-15:06:49
,17,
چابک سازی دولت با فروش اموال و دارایی ها در بورس

چابک سازی دولت با فروش اموال و دارایی ها در بورس

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: فروش اموال و دارایی های مازاد دولت در بورس نقطه عطفی برای کوچک شدن دولت، کاهش هزینه ها و چابک سازی هر چه بیشتر آن است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علیرضا حائری افزود: اگر خود را جای دولت قرار دهیم که از فروش نفت محروم بوده و اکنون با کاهش شدید قیمت نفت نیز درآمدزایی خاصی از این محل ندارد، تحریم هایی که تداوم داشته، شیوع کرونا، همچنین تعطیلی کامل یا موقت کسب و کارها که بخش زیادی از درآمدهای مالیاتی را محقق نمی کند، با این وجود شاهدیم دولت راهکارهای مناسبی را در پیش گرفته است.

به گفته وی، پیش بینی وام 12 میلیون تومانی با نرخ بهره 14 درصد برای اصناف به شرط تعدیل نکردن نیروها، طرح خوبی است و می تواند به بازیابی واحد ها در شرایط کنونی کمک کند.

این عضو جامعه متخصصان نساجی ایران ادامه داد: برنامه هایی که در مورد مالیات بر عملکرد، مالیات ارزش افزوده، تعویق اقساط بانک ها و همچنین حق بیمه تامین اجتماعی سهم کارفرما در نظر گرفته شده، در مجموع اقدامات خوبی است، اما باید ببینیم کدام یک وارد فاز عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: اکنون دولت با فروش دارایی ها و اموال خود در بورس، علاوه بر اینکه می تواند بخشی از هزینه های جاری خود را پوشش دهند به شفاف شدن صورت های مالی شرکت های تابعه خود کمک کرده است.

حائری به طور نمونه به شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) اشاره کرد که یکی از هلدینگ های بزرگ کشور بوده و با عرضه اولیه سهام آن در بورس، از این پس مجامع آن به صورت عمومی برگزار می شود.

وی ابراز امیدواری کرد بورس برای سایر شرکت های دولتی تخفیفی قائل نشده و روی ضوابط خود محکم بایستد؛ به طور نمونه به شرکت های دولتی به شرط سودآور بودن اجازه عرضه در بورس بدهد و اجازه ورود به شرکت های زیان ده ندهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران