از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516891 تاریخ : 1399/05/08-11:31:57
,17,
پیگیری جدی برای ارائه تسهیلات مالیاتی به اصناف/ آسیب کرونا به 60 درصد صنوف کشور

نماینده وزارت صمت در اصناف کشور اعلام کرد:

پیگیری جدی برای ارائه تسهیلات مالیاتی به اصناف/ آسیب کرونا به 60 درصد صنوف کشور

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضو هیات رئیسه اتاق های اصناف ایران و تهران با یادآوری آسیب 60 درصدی کرونا به کلیه صنوف کشور از پیگیری جدی برای استفاده از تبصره ماده 100 مالیات برای ارائه تسهیلات مالیاتی به صنوف خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، ابراهیم درستی در خصوص تسهیلاتی که مقرر شده سازمان مالیاتی کشور برای صنوف آسیب دیده از شیوع کرونا فراهم کند، گفت: در جلسات متوالی موضوع پیگیری و به دنبال توافق با سازمان امور مالیاتی کشور هستیم.

وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که می توان از تبصره ماده 100 استفاده کرد، زیرا این تبصره یک توافقی است که بین مودی مالیاتی و اصناف شکل گرفته و دیگر مودی برای صنف، مالیات علی الراس تعیین نمی کند و این توافق و تسهیلاتی که در بحث مالیات قرار است انجام شود، طی چند روز آینده نهایی خواهد شد.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران اضافه کرد: امروز بحثی که درباره مالیات برای صنوف مطرح است مربوط به درآمدهای سال 98 است، اما باید یادآور باشیم که یک ماه پایانی سال برای بسیاری از صنوف درآمدی معادل شش ماه یا کل سال دارد که متاسفانه آن را امسال از دست دادند.

وی ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که توافقی صورت بگیرد و با استفاده از تبصره ماده 100 هم اصناف و جامعه صنفی راحت به کار خود بپردازد و هم اینکه دارایی بتواند پول و مالیات خود را وصول کند و دیگر دغدغه ای در این زمینه وجود نداشته باشد.

درستی با اشاره به ارائه تسهیلات در قالب وام به صنوف مختلف گفت: تاکنون حدود 20 درصد از کل اصناف برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند که حدود 12 درصد از این اصناف تسهیلات در قالب وام های 12 الی 16 میلیون تومانی دریافت کرده اند.

درستی گفت: دولت شرایط ویژه ای را پشت سر می گذارد به همین دلیل همه ما باید کمک کنیم تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم و مانند زمان هشت سال دفاع مقدس همسو باشیم تا دست در دست یکدیگر از این مشکلات عبور کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران