در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514992 تاریخ : 1399/04/05-13:37:55
,10028,10029,
پیک کرونا در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد

وزیر بهداشت:

پیک کرونا در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد

وزیر بهداشت گفت: برآورد من این است که پیک بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد، اما نیازهای بیماران بستری در ICU بیمارستان های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می کنم و در تلاشیم تا کمبودها را جبران کنیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی در نشست با مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود: در خوزستان با اپیدمی نسبتا سنگینی روبه رو هستیم و تنها راه نجات، همدلی، وفاق و هماهنگی است و باید دو کار مهم انجام دهیم؛ اول آموزش به مردم برای حفظ فاصله و رعایت پروتکل ها در مشاغل و مردم و دوم به هم کمک کنیم تا این موج بیماری را سپری کنیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: من به خاک خوزستان مدیونم و پای همه مردمان این استان را می بوسم. افتخار داشتم که روز سوم جنگ تحمیلی، در منطقه حضور داشتم و با صحنه هایی که در خوزستان دیدم، تمام عمرم، خودم را به این استان مدیون می دانم.

وی ادامه داد: همواره فکر می کردم اولین جایی که بعد از جنگ باید آباد شود، خوزستان است. رشادت، شجاعت و از خودگذشتگی مردم خوزستان بی نظیر بود. خودم را به عنوان سربازی کوچک، خدمتگزار کوچک مردم خوزستان می دانم. اولین موارد ابتلا به کووید19 در خوزستان که گزارش شد، به همکارانم تاکید کردم که خوزستان را دریابید چون با همه استان های کشور از نظر اقلیم و فرهنگ متفاوت است. خوزستان را خوب می شناسم و در سیلاب های سال گذشته دوبار به این استان سفر کردم و حتی یک مورد اپیدمی بیماری در این استان نداشتیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که با وضعیت اقتصادی نامناسب و تحریم های ظالمانه آمریکا، جنگ تمام عیار با کرونا را مدیریت کردیم و یک نفر هم در بیمارستان سرگردان نشد و حتی یک اتباع بیگانه هم معطل نماند. در اکثر کشورهای اروپایی میزان تخت به ازای هر هزار نفر، بیشتر از 6 و 7 است، اما در ایران 1.6 تخت است.

نمکی ضمن تاکید بر توجه خاص وزارت بهداشت به استان خوزستان در حوزه مقابله با کرونا، اظهار کرد: اورژانس هوایی حق بهبهان، مسجد سلیمان و ایذه است و از امروز این سه پایگاه مصوب می شود و قراردادهای مورد نیاز به زودی منعقد خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 133
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران