جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520699 تاریخ : 1399/07/13-13:48:11
,13,
پیش بینی کشت 6 میلیون هکتار گندم در سال زراعی جاری

مجری طرح گندم اعلام کرد:

پیش بینی کشت 6 میلیون هکتار گندم در سال زراعی جاری

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری نزدیک به 6 میلیون هکتار گندم در کشور کشت شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیاری پور گفت: پیش بینی می کنیم در سال زراعی 1400-1399 نزدیک به دو میلیون هکتار گندم آبی و چهار میلیون هکتار گندم دیم زیر کشت برود.

وی افزود: تولید مورد انتظار ما از این سطح کشت با توجه به متغیرهای اقتصادی، سیاسی، فنی و اقلیمی به میزان مورد نیاز کشور است.

اسفندیاری پور درباره بذر مورد نیاز کشاورزان اظهار داشت: برای این سطح کشت، تاکنون 372 هزار تن بذر از طبقات مختلف توسط شرکت های خصوصی تهیه و از اوایل شهریور توزیع آن در استان های شمال غرب و غرب کشور که دارای اقلیم های سرد هستند، آغاز شده و تا دهه نخست دی ماه ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه تمام بذور گندم کشور اصلاح شده هستند، گفت: طی شش سال اخیر، نزدیک به 40 درصد بذور گندمی که در ایران کشت می شود، گواهی شده اند و مابقی بذور خودمصرفی کشاورزان است.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: میزان مصرف گندم گواهی شده توسط کشاورزان تحت تأثیر اعتبارات یارانه ای است که از سوی سازمان برنامه و بودجه در هر سال تعیین می شود.

وی در همین حال از کشاورزان خواست به منظور جلوگیری از بیماری های گندم، بذور خود مصرفی خود را قبل از کشت بوجاری و ضد عفونی کنند.

اسفندیاری پور در مورد قیمت گندم نیز اذعان داشت: قیمت فعلی خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی برای سال زراعی جاری 4 هزار تومان و گندم با مشخصات 4 درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید 4,200 تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل معادل 60 درصد رشد داشته است، گفت: قیمت گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته در هر کیلوگرم 1,500 تومان افزایش یافته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 119
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران