در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521562 تاریخ : 1399/07/28-16:32:55
,17,4,
پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد آسیای غربی در 2021

پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد آسیای غربی در 2021

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از ریکاوری اقتصادی خاورمیانه و آسیای مرکزی را بدتر کرد و اعلام کرد اقتصاد این منطقه 4.1 درصد آب خواهد رفت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش چشم انداز منطقه ای این صندوق که روز دوشنبه منتشر شد پیش بینی خود از ریکاوری اقتصادی خاورمیانه و آسیای مرکزی را بدتر کرد و اعلام کرد اقتصاد این منطقه در کل 4.1 درصد آب خواهد رفت. این 1.3 درصد از پیش بینی قبلی این صندوق که در ماه آوریل ارائه شده بود بدتر است.

جهاد ازعور، مدیر خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول، گفت: تفاوت بزرگی بین ضرر اقتصادی ای که کشورهای واردکننده نفت و کشورهای صادرکننده نفت متحمل شده اند وجود دارد چرا که این منطقه هم از پاندمی کرونا و هم از سقوط قیمت نفت آسیب دیده است.

ازعور گفت: این دو شوک منجر به سقوط شدید فعالیت های اقتصادی شد که البته میزان این شدت بین صادرکنندگان نفت و واردکنندگان نفت متفاوت است.

او ادامه داد: به طور متوسط ما شاهد رشد منفی 6.6 درصدی برای صادرکنندگان نفت و رشد منفی 1 درصدی برای همه واردکنندگان نفت خواهیم بود. البته وضعیت کشورهای هر گروه متفاوت است.

در حالی که قیمت نفت خام عامل مهمی برای ریکاوری اقتصادی کشورهای صادرکننده نفت این منطقه به حساب می آید، آی ام اف پیش بینی کرد که قیمت های نفت در سال 2021 رشد زیادی نداشته باشند و همچنان در محدوده هر بشکه 40 تا 50 دلار باقی بمانند. این میزان نصف قیمت 80 دلاری ای است که عربستان سعودی برای متوازن کردن بودجه خود نیاز خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران