صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447099 تاریخ : 1397/11/06-15:37:49
,25,21,
پیشنهاد مجلس برای اولویت دهی به اکتشاف در بودجه 98/ انقلاب معدنی با اجرای نقشه راه

رئیس کمیته معدن مجلس خبر داد:

پیشنهاد مجلس برای اولویت دهی به اکتشاف در بودجه 98/ انقلاب معدنی با اجرای نقشه راه

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام کرد: در لایحه بودجه 98 پیشنهاد شده است، اعتبار بند (پ) ماده 43 استان ها زیرنظر شورای معادن استان ها با اولویت اکتشاف هزینه شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، داریوش اسماعیلی این اقدام را در راستای حمایت از حوزه اکتشاف معادن دانست.

این نماینده مجلس با تاکید بر اجرای نقشه راه معدن افزود: قطعا با اجرای نقشه راه معدن، انقلابی در حوزه معدن و صنایع معدنی رخ می دهد و در این راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظرخواهی از تشکل ها در جهت حل مشکلات، می تواند مسیر پویایی اقتصاد معدن را هموار کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: اولویت نخست سازمان نظام مهندسی معدن کشور، صیانت از معادن خواهد بود چراکه مواد معدنی تجدیدناپذیر است.

وی افزود: در زمینه صیانت از معادن، تدوین ضوابط و دستورالعمل های کاربردی و بهرمندی از توان کارشناسان خبره در حوزه معدن و صنایع معدنی باید مورد توجه قرار بگیرد.

اسماعیلی عنوان کرد: برنامه ریزی برای تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین استفاده از ظرفیت های مراکز دانش بنیان شرایط دستیابی به اهداف بخش معدن و صنایع معدنی را تسهیل خواهد کرد.

اجرای پروژه های مطالعاتی در بخش معدن وصنایع معدنی

در این نشست رئیس هیات مدیره انجمن مهندسی معدن ایران نیز طی سخنانی اظهار کرد: ایمیدرو با اقدامات توسعه ای خود می تواند فعالیت در بخش معدن و صنایع معدنی را برای بخش خصوصی تسهیل کند.

وی ضمن اعلام آمادگی این انجمن در ایجاد تعامل با ایمیدرو گفت: استفاده از توانمندی های نخبگان دانشگاهی در صنعت، عرضه دانش و اجرای پروژه های مطالعاتی بخشی از مزیت های این انجمن است.

تعامل دستگاه ها و جذب سرمایه گذار

در ادامه بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه انقلاب در معدن با ایجاد تعامل بین دستگاه ها و بخش خصوصی ممکن خواهد شد گفت: دولت و مجلس با تصویب قوانین کاربردی باید حذف قوانین دست و پاگیر در مسیر صادرات و ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاری در بخش معدن را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در بخش های مختلف کمتر از 50 میلیارد دلار است و هزار میلیارد تومان پیشنهادی در لایحه بودجه رقم قابل توجهی برای جهش در این حوزه است.

شکوری با اشاره به ضرورت تخصیص بودجه در حوزه زیرساخت های معدن و صنایع معدنی گفت: تهیه نقشه راه معدن با همت ایمیدرو و کمک تشکل ها از اقدامات قابل تحسین این حوزه محسوب می شود.

وی افزود: امیدواریم با ایجاد سازوکار اصولی برای برگشت هرچه زودتر سرمایه در این بخش، زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران