تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338530 تاریخ : 1397/02/15-08:00:42
,17,21,
پیشنهاد عدم الزام شرکت های صادراتی بورسی به پیمان سپاری ارزی

پورابراهیمی مطرح کرد:

پیشنهاد عدم الزام شرکت های صادراتی بورسی به پیمان سپاری ارزی

تاثیر منفی سیاست ارزی جدید بر بازار سرمایه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت:پیشنهاد می شود شرکت های صادراتی بورسی الزامی به پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا پورابراهیمی درباره وضعیت بازار بورس کشور گفت:چند نکته در خصوص وضعیت بازار سرمایه کشور تاثیرگذار بوده است که می توان به سیاست های ارزی دولت اشاره کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انتظار این است در زمان تغییرات نرخ ارز، درآمدهای شرکت های دارای محصولات صادراتی مانند شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه ها با تعدیل مثبت روبرو شوند.  

بخشی از تاثیرات منفی که در بازار سرمایه وجود دارد ناشی از سیاستهای ارزی دولت است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: در سیاست های ارزی که دولت در پیش گرفته تفاوت فاحشی بین نرخ تعیین شده توسط دولت برای تسویه فروش های صادراتی با نرخ ارزر بازاری که شکل گرفته وجود دارد. بخشی از تاثیرات منفی که در بازار سرمایه وجود دارد ناشی از سیاستهای ارزی دولت است.

پورابراهیمی تصریح کرد:در حوزه شرکت های صادراتی باید زمینه فراهم شود تا شرکت های صادراتی بورسی بتوانند امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند.

وی ادامه داد:اصلاح سیاست های ارزی برای تحقق درآمدهای واقعی شرکت های صادراتی بورسی روی رشد سودآوری و افزایش قیمت سهام موثر است که این موضوع به تقویت بازار بورس منتهی می شود.    

پورابراهیمی افزود: عرضه در بورس در شرکت هایی که نرخ تثبیت ارز برای آنها اعمال می شود به رانت در اقتصاد منتهی می شود همچنین باید به شرکت های صادراتی بورسی اجازه داد که با نظارت دولت در خصوص ارز خود تصمیم گیری کنند و امکان واردات کالا و تجهیزات سرمایه گذاری و تهاتر کالا را داشته باشند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیشنهاد می شود شرکت های صادراتی بورسی الزامی به پیمان سپاری ارزی نداشته باشند.

 

 


منبع: خانه ملت

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران