تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338308 تاریخ : 1397/02/09-13:06:00
,17,
پیشنهاد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اروپایی ها به ایران

مدیر عامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی:

پیشنهاد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اروپایی ها به ایران

مدیر عامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی گفت: بعد از اجرایی شدن برجام از 200 میلیون دلار تا یک میلیارد دلار پیشنهاد سرمایه گذاری از سوی اروپایی ها به ایران ارائه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، ابراهیم بای سلامی در پنل تخصصی فرصت های سرمایه گذاری در ایران که در دومین روز از ششمین همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا برگزار شد ، افزود: توافق برجام باعث استقبال شرکت های گردشگری اروپایی از ظرفیت های گردشگری ایران شده به طوری که اکثر شرکت های مهم و تاثیرگذار درخواست سرمایه گذاری به ایران ارائه کرده اند.

نگاه مثبت به تاریخ و فرهنگ ایران

 ابراهیم بای سلامی اظهار داشت: هرچند فشارهای آمریکا باعث شد تا نگاه فرصت های گردشگری خارجی ها قابلیت های تاریخی و هنری ایران تحت تاثیر قرار گیرد اما به دلیل نگاه مثبت سنتی به تاریخ و فرهنگ ایران، همچنان شرکت های بزرگ گردشگری فرصت های مناسبی را برای صنعت توریسم ایران ایجاد می کنند که البته باید ارتقا پیدا کند.

رعایت استانداردهای IFRS در شرکت های گردشگری

مدیر عامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی در ادامه گفت: شرکت های گردشگری استانداردهای IFRS را رعایت می کنند تا بتوانند در ارتباط با شرکت های خارجی که قصد دارند سرمایه گذاری کنند اعتمادسازی و شفافیت مناسبی را ایجاد کنند.

مذاکره با بانک‌ مرکزی

ابراهیم بای سلامی افزود: در طرح 100 طرح، 100 کسب و کار از توان بانک های ایرانی به خوبی استفاده خواهیم کرد و با مذاکراتی که با بانک مرکزی انجام داده ایم بر اساس مدل TIPU ارتباط بین سرمایه گذار و پروژه ها را تسهیل می کنیم و در 31 استان این طرح پیاده سازی می شود.

رتبه جهانی 114 ایران در کیفیت اقامتگاه ها

سلامی به یک آمار جهانی منفی درباره صنعت گردشگری ایران نیز اشاره کرد و گفت: رتبه جهانی ایران در زمینه اقامتگاه ها در آخرین آمار 116 اعلام شده و در بین کشورهای مهم منطقه بعد از ترکیه، عربستان و امارات قرار گرفته است که این رتبه اصلا مطلوب نیست و باید با ارتقای برنامه ریزی و سرمایه گذاری های تازه در زمینه اقامتگاه ها، رتبه ایران در جهان را ارتقا دهیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران