سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 494566 تاریخ : 1398/09/11-17:34:36
,15,
پیشنهاد ایران به حل مشکل ارسال مرسولات الجزایر به ایران کمک کرد

پیشنهاد ایران به حل مشکل ارسال مرسولات الجزایر به ایران کمک کرد

مدیر کل دفتر امور پست بین الملل گفت: ارایه مشورت سازنده پست ایران به الجزایر، مشکل ارسال مراسلات ناشی از تحریم ها به ایران را حل کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، محمدمهدی بهرامی با اشاره به قانون گردش آزاد مرسولات در بین کشورهای عضو اتحادیه پستی جهانی، افزود: براین اساس، هر کشور موظف است موانع و مشکلات پیش روی ارسال یا توزیع مرسولات به دیگر کشورهای عضو را بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام کند. بر این اساس پست الجزایر در تلاش برای رفع مشکلاتی که به علت تحریمها از سوی برخی واسطه های اجرایی در ارسال پست به ایران داشت، برآمد.

وی تصریح کرد: در مذاکراتی که با مسئولان پست الجزایر در جریان اجلاس اتحادیه جهانی پستی در سوئیس انجام شد، ایران در جریان مشکل پست الجزایر در ارسال مرسولات خود به کشور قرار گرفت. در بررسی دقیق تر دلیل فنی مشخصی که مانع رسیدن مراسلات به کشور ایران باشد،  پیدا نشد.

به گفته وی، با توجه به اینکه پایبندی به قانون گردش آزاد مرسولات از اصول اساسی اتحادیه و به تبع آن پست ایران است، با وجود اینکه مسئولیتی متوجه ما نبود تلاش کردیم تا مشکل به وجود آمده را پیدا کرده و با ارایه مشاوره مناسب و تعامل سازنده، کمک کنیم تا مسئله حل شود.

او با اشاره به برقرار نبودن پرواز مستقیم بین ایران و الجزایر، اظهار داشت: استفاده از حمل کننده ها ( ایرلاین های) واسطی که هم به ایران پرواز دارند هم به الجزایر، با مسئولان پست الجزایر مطرح و پیشنهادهای جدیدی در خصوص استفاده از حمل کننده ها و هاب های  فعال در این زمینه شامل فرانسه(شارل دوگل)، آلمان(فرانکفورت) و لبنان(رفیق حریری) ارایه شد.

بهرامی افزود: در نهایت، الجزایر با استفاده از هاب کشور لبنان، موفق به ارسال مرسوله به ایران و رفع اختلال در ارتباط پستی دو کشور شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه