در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512399 تاریخ : 1399/02/17-18:12:50
,17,
پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران به دولت ارایه می شود

شریعتمداری:

پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران به دولت ارایه می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حق مسکن یکی از مولفه های تقویت دریافتی کارگران است، گفت: پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران پس از تصویب در شورای عالی کار برای بررسی و تائید نهایی به هیات وزیران تقدیم می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در حاشیه سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه اظهار داشت: حق مسکن یکی از مولفه های مزدی است که با همکاری کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار بررسی و قرار شد پیشنهاد اولیه را به هیئت وزیران تقدیم کنیم. امیدواریم این مساله بتواند تصمیمات فعلی را به تصمیمات جامعه کارگری کشور نزدیک کند.

وی اظهارداشت: شورای عالی کار مرجع تصمیم گیری درباره تعیین دستمزد محسوب می شود که متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: موضوع تعیین دستمزد همچنان در شورای عالی کار امکان بحث و بررسی را دارد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر نگاه عادلانه به تامین نیازهای کارگران، اظهار کرد: توصیه های رهبر معظم انقلاب در این مراسم سرلوحه اقدامات دولت قرار خواهد گرفت.

شریعتمداری افزود: بسیار خشنود هستیم که بتوانیم 50 درصد از طرح ملی مسکن را در سال جاری با همت وزارت راه و شهرسازی و با کمک نظام بانکی به جامعه کارگری کشور اختصاص دهیم.

وزیر کار با اشاره به جلسه مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: روز گذشته برنامه های «جهش تولید» با توجه به توصیه های رهبر معظم انقلاب در شروع سال نو ارائه شد و از مجموع طرح های موجود، 100 طرح نیمه تمام موجود که بالاتر از 40میلیارد تومان سرمایه گذاری به ارزش 20 هزار میلیارد تومان برای تحقق "جهش تولید" نیاز داشت، را به اتمام برسانیم.

تلاش برای کاهش 2هزار بخشنامه سازمان تامین اجتماعی به 60 عدد

شریعتمداری همچنین به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره تسهیل فضای کسب و کار نیز اشاره کرد و گفت: با کمک حقوقدانان و هدایت رییس سازمان تامین اجتماعی تلاش کردیم حدود 2 هزار بخشنامه ای که بر مبنای قوانین و مقررات مختلف در سازمان تامین اجتماعی کشور صادر شده بود را منقح و به 60 بخشنامه کاهش دهیم، تا به این ترتیب شرایط مطلوب تری را برای حل مشکلات مردم در حوزه تامین اجتماعی فراهم کنیم.

ورود سازمان فنی و حرفه ای به آموزش در صنایع دریایی

وزیر کار بیان کرد: سازمان فنی و حرفه ای برای تدوین استانداردهای آموزشی برای مشاغل نوبنیاد همچون حضور فناورانه در فعالیت های بخش کشاورزی، شیوه های جدید آبیاری یا پرورش ماهی در قفس، همکاری هایی را با وزارت جهاد کشاورزی آغاز کرده است.

وی افزود: همچنین در حوزه صنایع دریایی و مهارت های استفاده از دریا استانداردهای آموزشی توسط سازمان فنی و حرفه ای تدوین شده تا در آینده بتوانیم گام های جدیدی را در این حوزه برداریم.
«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان "سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه" از 15 گروه و 9 کارگر نمونه ملی تقدیر کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران