در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521856 تاریخ : 1399/08/05-14:04:12
,5,
پیشرفت 76 درصدی پروژه خط لوله گوره-جاسک

پیشرفت 76 درصدی پروژه خط لوله گوره-جاسک

پیشرفت فاز نخست طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک به 76.5 درصد رسیده و این طرح ملی با وجود مصائب تحریم و همچنین شیوع ویروس کرونا در کشور، در حال انجام است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وزارت نفت، علی جعفرزاده، قائم مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در شرکت متن درباره آخرین وضع پیشرفت این طرح توضیح داد: هم اکنون پیشرفت فاز نخست طرح به 76.5 درصد رسیده است و تمام امکانات و نیروها بسیج شده اند تا فاز نخست این طرح راهبردی تا پایان سال به بهره برداری برسد و انتقال بیش از 300 هزار بشکه نفت خام از گوره به جاسک امکان پذیر شود.

وی احداث خط لوله، تلمبه خانه های 2 و 4، 2 ایستگاه توپکرانی و برق رسانی را از جمله اهداف فاز نخست طرح ملی گوره-جاسک عنوان کرد و گفت: تا پایان سال، 2 میلیون بشکه از ظرفیت مخازن جاسک نیز به مدار خواهد آمد.

قائم مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک با بیان اینکه هم اکنون پیشرفت بخش احداث خط لوله طرح به بیش از 62 درصد رسیده است، ادامه داد: تاکنون نزدیک به 700 کیلومتر خط لوله به سایت تحویل و بیش از 300 کیلومتر لوله گذاری انجام شده است که بر اساس برنامه پیش رو، تمام گستره خط لوله که حدود هزار کیلومتر است تا پایان امسال تست، نصب و عملیاتی خواهد شد.

جعفرزاده با اشاره به استفاده حداکثری از کالاها و تجهیزات ساخت داخل در این طرح ملی، به ورق ترش، لوله ها، شیرآلات 42 اینچی، شیرهای دستی و کنترلی، سیستم کنترل و… به عنوان مصادیق اصلی ساخت داخل در طرح اشاره و عنوان کرد: حدود 95 درصد کالاهای طرح از محل تولیدات داخل تأمین شده و به واسطه اجرای این طرح برای حدود 8 هزار نفر به صورت مستقیم و 15 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی صورت گرفته است.

این مقام مسؤول با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در مسیر اجرای طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، گفت: واقعیت این است که کرونا شرایط کار را بسیار سخت تر کرده و با وجود این، دست اندرکاران طرح بدون هیچ تعطیلی و بی وقفه برای به ثمر رساندن این طرح در تلاش هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران