در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512285 تاریخ : 1399/02/16-13:34:35
,10025,
پیشتازی

پیشتازی "بیمه ملت" در تمدید مجوز قبولی اتکایی از خارج

بیمه ملت به عنوان تنها و اولین شرکت بیمه خصوصی موفق به تمدید مجوز قبولی اتکایی خارج از کشور ازسوی بیمه مرکزی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، بیمه ملت به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه خصوصی دارای مجوز قبولی اتکایی خارج از کشور، موفق شد به استناد ضوابط اجرایی ماده 20 آیین نامه شماره 5/40 بیمه مرکزی، تمدید این مجوز را دریافت کند.

بر اساس این گزارش، بیمه ملت ، علاوه بر مجوز قبولی اتکایی از خارج، دارای مجوز قبولی اتکایی داخل نیز می باشد.
این موفقیت یکی از گام های بزرگ صنعت بیمه در جهت رشد و تعالی صنعت بیمه و گسترش حوزه عملکرد این صنعت فراتر از مرزهای ملی است. بیمه ملت می تواند ریسک های شرکت های بیمه خارج از کشور را تحت پوشش قرار دهد.

گفتنی است؛ پیش از حضور بیمه ملت به عنوان تنها شرکت خصوصی در بین شرکت های دارای مجوز قبولی اتکایی خارجی، تنها شرکت های بیمه دولتی طبق اساسنامه خود می توانستند قبولی اتکایی خارجی داشته باشند.

عملیات اتکایی با رعایت ضوابطی که از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده انجام می شود؛ بدین صورت که موسسات بیمه باید با حداقل سرمایه پرداخت شده لازم برای انجام قبولی اتکایی از خارج، دارای حداقل رتبه A از موسسه رتبه بندی S&P یا معادل آن از سایر موسسات رتبه بندی معتبر بین المللی باشد.
در کنار توانگری مالی بالا و سرمایه قابل قبول، شرکت دریافت کننده مجوز اتکایی خارجی، موظف است نرم افزارهای لازم را برای محاسبه تجمع خطر داشته باشد.

ضمن آن که بیمه مرکزی هرگز اجازه نمیدهد شرکت های بیمه با قبول ریسکی پرخطر از خارج کشور، تعهدات داخلی خود را به مخاطره بیندازد؛ بلکه ریسک باید با کیفیت و طبق محاسبات فنی بیمه گری پذیرفته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران