در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512497 تاریخ : 1399/02/20-17:27:47
,15,
پیشبرد برنامه های مشترک پژوهشگاه و سازمان فضایی

پیشبرد برنامه های مشترک پژوهشگاه و سازمان فضایی

روسای سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران در دومین جلسه ماهانه بررسی روند کار و پیشرفت پروژه های فضایی، تجدید پیمان کردند تا با همکاری دو سازمان، پروژه های فضایی کشور با جدیت و بر اساس برنامه های تدوین شده به ثمر برسانند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری معاون وزیر و رییس سازمان فضایی ایران در این نشست با بیان اینکه برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رو به پایان است و ما باید از فرصت باقیمانده برای انجام برنامه های پیش بینی شده در حوزه علم و فناوری فضایی استفاده کنیم و آنها را به سرانجام برسانیم، گفت: بر طبق برنامه ششم، تثبیت نقاط مداری، تامین ماهواره سنجشی و ماهواره مخابراتی برای قرار گرفتن در این نقاط مداری در دستور کار ما بوده که تلاش می کنیم تا پایان سال به انجام برسد.

براری تصریح کرد: یکی از تکالیف مهم ما، نهادسازی، فعال سازی و توانمندسازی صنایع و شرکت های دانش بنیان در عرصه فضایی کشور است، به طوریکه صنعت نظارت و صنعت بیمه نیز در این حوزه شکل بگیرد.
وی با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولیداز سوی مقام معظم رهبری افزود: در حوزه علم و فناوری فضایی کشور نیز، این موضوع مورد توجه بوده است تا با استفاده از فناوری فضایی و سنجش از دور، تولیدات کشاورزی و در نتیجه اقتصاد آن ارتقا پیدا کند.
رییس سازمان فضایی ایران با تاکید به اهمیت فعالیت های بین المللی در توسعه فناوری فضایی گفت: با توجه به دستاوردهای فضایی در کشور، برخی کشورهای منطقه اعلام آمادگی کرده اند که برای توسعه برنامه های فضایی خود از توانمندی های ایران استفاده کنند.

در ادامه این نشست، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی با بیان اینکه با تلاش های انجام شده، حوزه فضایی در وزارت ارتباطات به جایگاه خوبی رسیده و موقعیت آن تثبیت شده است، گفت: باید بکوشیم ضمن حفظ این جایگاه آن را ارتقا دهیم.

صمیمی با تاکید بر اتحاد دو مجموعه برای پیشبرد برنامه های فضایی کشور اظهار کرد: باید با انسجام و تلاش بیشتر، برنامه های تدوینی عرصه توسعه فناوری های فضایی وزارت ارتباطات را بر اساس زمان بندی های انجام شده، پیش ببریم و ارمغان شایسته ای را تقدیم کشور و مردم کنیم.
در این نشست، گزارش پیشرفت پروژه های ماهواره ناهید2، بلوک انتقال مداری، پارس 1 و پارس 2 ارائه شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران