جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521617 تاریخ : 1399/07/29-12:56:18
,5,
پیامک روش آگاهی مردم از نوع مصرف برق

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

پیامک روش آگاهی مردم از نوع مصرف برق

سخنگوی صنعت برق گفت: مردم بوسیله پیامک هایی که برای آنها از سوی شرکت های توزیع برق ارسال می شود، از رده مصرفی خود آگاه خواهند شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی افزود: پیامک های ارسالی، مشترکان را از قرار گرفتن در گروه مصرفی و راهکارهای کاهش مصرف آگاه می کند.

وی اضافه کرد: الگوهای تعیین شده مصرف برق در طرح برق امید براساس رفتارهای مشترکان در سال های گذشته است و هدف اصلی طرح برق امید اصلاح رفتار مصرفی مشترکان است.

به گفته رجبی مشهدی، برای مشترکان پرمصرف پنل های خورشیدی اختصاص خواهد یافت و به صورت اقساط در اختیار مشترکان قرار خواهد گرفت و وزارت نیرو پرداخت سود تسهیلات را برعهده گرفته است.
وی افزود:کاهش مصرف برق باعث کاهش آلاینده های زیست محیطی و هوای پاک تری برای همه خواهدشد.

به گزارش ایرنا، دوم شهریورماه امسال هیات وزیران مصوبه برق رایگان برای مشترکان کم مصرف را تصویب کرد، بر اساس این مصوبه مقرر است طرح برق امید اجرایی شود.
طرح «برق امید» مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده است، به طور متوسط در کل کشور حدود 30 درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، 15 درصد پرمصرف و 55 درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف 100 درصدی بهای برق در طرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.
در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف قرار می گیرند. بر این اساس، مشترکان کم مصرف از تخفیف 100 درصدی در قبض برق بهره مند می شوند، از مشترکان خوش مصرف قدردانی می شود و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش مصرف ها می پیوندند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران