تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311771 تاریخ : 1396/09/29-14:45:00
,1,
پژوهش ابزار محوری توسعه است

مدیر عامل بانک رفاه:

پژوهش ابزار محوری توسعه است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: امروز تحقیق و پژوهش به عنوان یک ابزار محوری برای رشد و توسعه اقتصادی کشورها و بخش های مختلف علمی، پژوهشی، دانشگاهی و اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک رفاه؛ دکتر سهمانی در مراسم گرامیداشت روز پژوهش با بیان این مطلب افزود: بین رشد و توسعه اقتصادی کشورها ، پژوهش و تحقیق آنها یک رابطه همبستگی مستقیم و مثبت وجود دارد. کشورهایی که مخارج تحقیق و توسعه بیشتری دارند، در توسعه و پیشرفت اقتصادی هم گام های بلندتری برداشته اند.

مدیرعامل بانک رفاه مجموعه اقدامات تحقیق و پژوهش را فرایندی خلاقانه دانست و افزود: تحقیق و پژوهش باعث افزایش دانش و اطلاعات می شود و افزایش دانش، مبنایی برای ابداع و نوآوری است.
دکتر سهمانی دیگر نقش محوری تحقیق و پژوهش را بسترسازی برای نوآوری و خلاقیت عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: هر سازمانی که برخوردار از یک واحد تحقیق و توسعه کارآمد باشد فرایند های کارا و موثرتر و محصولات و خدمات خلاقانه تری به بازار عرضه می کند.
وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیقی اثر بخش است که در پی تغییر وضع موجود، کاربردی و مبتنی بر پایه های علمی باشد، گفت: رویکرد پژوهش های کاربردی در کشورهای توسعه یافته به شدت دنبال می شود، این کشورها هر ساله بخشی از تولید داخلی خود را صرف امور تحقیق و توسعه می کند.
مدیر عامل بانک رفاه با اشاره به ضرورت انجام تحقیق و پژوهش در نظام بانکی، گفت: هم اکنون نظام بانکی یکی از بهره برداران مؤثر دانش به ویژه علوم فن آورانه است. نظام بانکی کشور به صورت مستمر در حوزه های نوین بانکی از نتایج پژوهش ها استفاده می کنند. این روند در نظام بانکداری بین الملل بیشتر است و در نظام بانکداری ایران هم باید بر افزایش میزان استفاده از این حوزه تاکید شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران