زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514944 تاریخ : 1399/04/04-15:08:10
,15,
پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی گرفت

از سوی شورای گسترش آموزش عالی؛

پژوهشگاه فضایی ایران موافقت قطعی گرفت

دکتر صمیمی اعلام نمود: پژوهشگاه فضایی ایران از شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، موافقت قطعی گرفت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه مورخ 28 اردیبهشت سال 1399، با درخواست تبدیل وضعیت پژوهشگاه فضایی ایران از اصولی به قطعی موافقت نمود.
وی ادامه داد: این موضوع، طی نامه ای از سوی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس کمیسیون پژوهش و فناوری شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی در 31 خرداد سال جاری به پژوهشگاه فضایی ایران ابلاغ شده است.
دکتر صمیمی توضیح داد که این مجوز با عنایت به رعایت قوانین مربوط در جهت اخذ موافقت قطعی برای مراکز پژوهشی و مدارک و مستندات ارائه شده از فعالیت های پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص دستاوردهای حاصله در این سال ها در عرصه علم و فناوری های فضایی کشور صادر شده است.
وی یادآور شد: پژوهشگاه فضایی ایران در طول هشت سال فعالیت خود، از اسفند سال 90 که از شورای گسترش وزارت علوم مجوز تاسیس گرفته تاکنون، فعالیت های گسترده ای در عرصه فضایی کشور داشته که از جمله آنها طراحی و ساخت سامانه های ماهواره ای مانند ناهید 1 و 2، پارس1 و بلوک انتقال مداری؛ بالن های استراتسفری؛ خدمات فضاپایه با استفاده از سنجش از دور؛ ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه سامانه های فضایی بوده است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص ایجاد بستر مناسب و امور زیرساختی برای فعالیت های فضایی به ایجاد مرکز آزمون، تجمیع و یک پارچه سازی این پژوهشگاه اشاره کرد که این مرکز با برخورداری از آزمایشگاه ها و اتاق تمیز و امکان تجمیع، به عنوان یک زیرساخت آزمایشگاهی ملی در حوزه فضا است که خدمات ارزشمندی را در جهت توسعه سامانه های فضایی به تمامی مراکز دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی فعال در عرصه فضایی ارائه می کند.
در ادامه، دکتر صمیمی به ساختار تشکیلاتی و منابع انسانی پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد و گفت: این پژوهشگاه دارای دو پژوهشکده در تهران و سه پژوهشکده در شهرهای شیراز، اصفهان و تبریز و یک مرکز تحقیقاتی است که با برخورداری از نیروهای متخصص و زبده خود که اکثرا از جوانان فارغ التحصیل دانشگاه های رده اول کشور هستند، به انجام ماموریت های خود در عرصه فضایی کشور می پردازند و تاکنون نیز دستاوردهای ارزشمندی را تقدیم ملت ایران نموده اند.
روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران این موفقیت را به تمامی ذی نفعان حوزه فضایی کشور تبریک می گوید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران