صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520795 تاریخ : 1399/07/14-16:20:19
,10028,
پوشش بیمه اجتماعی حدود 1.5 میلیون روستایی فاقد بیمه

پوشش بیمه اجتماعی حدود 1.5 میلیون روستایی فاقد بیمه

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد که امکان پوشش بیمه ای برای یک میلیون و 440 هزار روستایی که تحت پوشش هیچ نهاد بیمه ای قرار ندارند فراهم شده است تا در دوران پیری کمک حال روستاییان باشد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح 191 طرح بهره مند شده از تسهیلات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری و افتتاح طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 400 هزار روستایی و عشایر که با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز روستا گفت: دو موضوع ضروری وجود داشت که ایجاد بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سطح کشور از جمله آنها بود.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی از سال 83 تشکیل شده بود ولی پوشش همگانی بیمه کشاورزان مغفول مانده بود تا آنکه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به این امر صورت پذیرفت.

وزیر رفاه با بیان اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید 639 هزار و 622 نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی بودند و این پوشش به دلایل مختلف پیشرفت بیشتری نکرده بود گفت: در این دولت با جلب مشارکت روستائیان، جمعیت تحت پوشش به یک میلیون و 278 هزار نفر رسید و رشدی بالغ بر 95 درصدی را نشان داد.

شریعتمداری خطاب به رئیس جمهور گفت: در روز ملی روستا مفتخرم نوید دهم با فرمان شما کار بزرگ دیگری در راستای تحقق اصل 29 قانون اساسی و اجرای نظام جامع رفاهی برداشته خواهد شد و شرایطی فراهم می شود که کسی در روستاها از چتر بیمه خارج نباشد.

وی افزود: 1425 میلیارد تومان منابع برای تامین سهم منابع بیمه ای دیده شده و امکان پوشش بیمه ای برای یک میلیون و 440 هزار روستایی دیگر که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی و بیمه ای قرار ندارند فراهم شده است تا در دوران پیری کمک حال روستاییان باشد.

وزیر رفاه خطاب به رئیس جمهور گفت: ضمن صدور فرمان پوشش بیمه ای فراگیر برای یک میلیون و 440 هزار خانوار جدید، اجازه دهید اکنون اولین کارت بیمه به نمایندگی از شما به یک خانواده روستایی تقدیم شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 144
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران