سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 315178 تاریخ : 1396/11/19-17:28:50
,4,17,
پشتکار فرانسه برای ادامه مبادلات تجاری با ایران به رغم تهدیدهای ترامپ

پشتکار فرانسه برای ادامه مبادلات تجاری با ایران به رغم تهدیدهای ترامپ

خبرگزاری رویترز از پاریس گزارش داد: یک مقام ارشد وزارت دارایی فرانسه روز پنجشنبه گفت که به رغم بلاتکلیفی موجود در ارتباط با توافق هسته ای، فرانسه همچنان شرکت های خود را به تعاملات تجاری در ایران ترغیب می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز،براساس این گزارش، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی از زمانی که پاریس، واشنگتن و قدرت های جهانی دیگر در زمینه لغو بخش اعظم تحریم های اقتصادی علیه ایران توافق کردند، درصدد افزایش سطح تبادلات تجاری خود با تهران برآمده اند. 

اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هیچ گاه بی حرمتی خود نسبت به توافق هسته ای را پنهان نکرد و به اعمال مجدد تحریم های واشنگتن وعده داد، مگر اینکه فرانسه، انگلیس و آلمان در توافق تغییراتی به میل وی ایجاد کنند.
با این حال، «جوفری کلستین اوربن» مدیر روابط دو جانبه در وزارت دارایی فرانسه گفت: ما شرکت های تجاری را به حفظ داد و ستد در ایران ترغیب می کنیم. 
وی افزود: ما در عرصه بین المللی در وضعیت معلقی قرار داریم. هیچ کس نمی داند پس از ماه می (خرداد ماه) چه اتفاقی خواهد افتاد. شرکت های فرانسوی با این بلاتکلیفی رو به رو هستند و چنانچه خواستار تجارت در ایران باشید، باید این وضعیت را بپذیرید. 
براساس این گزارش، فرانسه که از قبل از سقوط حکومت شاه در ایران در سال 1979 از روابط تجاری نزدیکی با تهران برخوردار بوده و چند کارخانه بزرگ فرانسوی از جمله رنو را در این کشور مدیریت می کند، پس از لغو تحریم ها در سال 2016 درصدد تعمیق روابط تجاری با ایران برآمده است. 
به گفته کلستین اوربن، میزان صادرات فرانسه به ایران برای یازده ماه سال 2017 با افزایش 120 درصدی به یک میلیارد و 290 میلیون یورو (یک میلیارد و 580 میلیون دلار) رسید و واردات این کشور نیز با رشد 80 درصدی، دو میلیارد و 160 میلیون یورو برآورد شد. 
این مقام فرانسوی یادآور شد که اولویت فرانسه در کوتاه مدت، حفظ مبادلات تجاری به صورتی ساده و تکمیل طرحی در سال جاری برای عرضه اعتبارات یورو به خریداران ایرانی کالاهای فرانسوی است، تمهیدی که امکان تجارت دو جانبه در خارج از چارچوب تحریم های آمریکا را حفظ خواهد کرد. 
رویترز در ادامه این گزارش آورد: تهران به پیوستن به تجارت جهانی پس از توافق هسته ای امیدوار بوده، اما متقاعد نشدن بانک های غربی برای پذیرش داد و ستد با ایران به مانعی اصلی در این زمینه تبدیل شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 197
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه