جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517419 تاریخ : 1399/05/15-17:48:14
,13,
پروژه های آبیاری هوشمندسازی می شود

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی:

پروژه های آبیاری هوشمندسازی می شود

علیمراد اکبری گفت: هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

به گزارش بانک و صنعت، علیمراد اکبری، اعتبار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال جاری را بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان اعتبار، 100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری تاکنون 32 هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده اند و 132 هزار هکتار در حال اجرا است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی افزود: بیش از 95 درصد تجهیزات و لوازم آبیاری طرح های آب و خاک تولید داخل است. همچنین هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

اکبری با بیان اینکه طرح احیا و مرمت قنوات امسال 140 میلیارد تومان اعتبار دارد، گفت: این میزان اعتبار نسبت به پنج سال گذشته رشد 14 برابری داشته است.

به گفته وی، به نظر می رسد هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است. در دولت تدبیر و امید و از محل صندوق توسعه ملی حدود 12 میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری شده است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قبل از انقلاب میزان اجرای طرح آبیاری تحت فشار 38 هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی حدود 120 هزار هزار هکتار بوده است، گفت: در حال حاضر وسعت اجرای طرح آبیاری تحت فشار به 2 میلیون و 400 هزار هکتار و شبکه های آبیاری و زهکشی به یک میلیون و 600 هزار هکتار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سال 92 راندمان آبیاری در کشور 39 درصد بوده است، گفت: با اجرای طرح های آب و خاک و سایر عملیات به زراعی، هم اکنون راندمان آبیاری به 45 درصد رسیده و بهره وری آب از 920 گرم به 1450 گرم ماده خشک به ازای مصرف یک متر مکعب آب رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران