جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446198 تاریخ : 1397/10/26-16:40:36
,10028,
پرونده‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی الکترونیکی می‌شود/ حذف دفترچه‌ها در مراکز غیرملکی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی:

پرونده‌ بیمه شدگان تامین اجتماعی الکترونیکی می‌شود/ حذف دفترچه‌ها در مراکز غیرملکی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی، گفت: طرح پرونده الکترونیک در بخش بیمه‌ای از شهر تهران آغاز شده و تاکنون 100 میلیون نسخه پرونده به صورت دیجیتالی آماده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدحسن زدا درباره اقدامات صورت گرفته درخصوص الکترونیک شدن پرونده‌های بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، گفت: طرح پرونده الکترونیک در بخش بیمه‌ای ابتدا در شهر تهران آغاز و حدود یکصد میلیون نسخه پرونده به صورت دیجیتالی آماده شده است و همکاران بدون نیاز به پرونده‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند و نیازی به بررسی پرونده‌ها وجود ندارد.

وی بیان داشت: پس از الکترونیکی شدن پرونده‌های کاغذی را به یک بایگانی اسناد منتقل می‌کنیم و فضای شعبه را آزادخواهیم کرد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: اجازه نمی‌دهیم در مکانیزه شدن پرونده‌ها به کسی آسیبی برسد یا اسناد مخدوش شود و تیمی که برای الکترونیک شدن پرونده‌ها آماده کرده‌ایم قطعا بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و با کمترین درصد خطا این کار را انجام خواهند داد و تاکنون نیز گزارشی درباره مخدوش شدن پرونده‌ای نداشتیم.

زدا در پاسخ به پرسش حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر در مراکز ملکی تامین اجتماعی بیمه‌شدگان نیاز به ارائه دفترچه ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی خدمات درمانی لازم را دریافت کنند.

وی بیان داشت: اقدامات لازم برای حذف دفترچه در مراکز غیرملکی نیز انجام شده است و تنها 14 استان باقی مانده است که در تدارک این هستیم که اختتامیه‌ای برای این استان‌ها برگزار کنیم؛ در حال حاضر همه استان‌ها زیر بار نسخ الکترونیک و حذف دفترچه‌های درمانی رفتند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه زمان می‌توانیم حذف دفترچه‌های درمانی را در تمامی مراکز ملکی و غیرملکی کشور اعلام کنیم، گفت: مشکل کوچکی برای امضای دیجیتال در نظام پزشکی وجود دارد و امیدواریم هرچه زودتر این مشکل را حل کنیم چرا که در پیشرفت کار تاثیر بیشتری خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران