تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521932 تاریخ : 1399/08/06-13:59:40
,11,
پروازها از ترمینال «سلام» هم چنان متوقف است

پروازها از ترمینال «سلام» هم چنان متوقف است

افزایش آمار ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی و تدابیر کشورها برای کنترل کویید 19 از طریق حمل ونقل هوایی هم چنان موجب کاهش پروازهای خارجی و تعطیلی سرویس دهی از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) شده است.

به گزارش بانک و صنعت، چند روز پیش بود که رییس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد 96 درصد پروازهای خارجی و 45 درصد پروازهای داخلی به علت شیوع کرونا در ایران کاهش یافته است و شرایط مشابهی در دیگر کشورها نیز وجود دارد.

به گفته تورج دهقانی زنگنه، اکنون 19 هزار فروند هواپیما در جهان به علت شیوع کرونا زمین گیر شده اند و تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی نیز ناوگان خود را تقلیل داده و پرسنل را به مرخصی اجباری فرستاده یا بازنشسته کرده اند.

با وجود مطالب یاد شده، تلاش می شود تا با اعمال سیاست های انقباضی از تعدیل نیرو در فرودگاه های کشور جلوگیری شود و ایرلاین ها بتوانند دست کم در مسیرهای داخلی بدون افزایش چشمگیر قیمت ها به جابجایی مسافران بپردازنند.

پارسال، فرودگاه مهرآباد سعی کرد با تعطیلی موقت ترمینال یک و تجمیع پروازها در ترمینال دو، ضمن کاهش هزینه ها کنترل جدی تری روی موضوع کرونا داشته باشد و بعد از دو ماه با افزایش پروازها ترمینال یک مجدد بازگشایی شد.

پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) اکنون در ترمینال یک این فرودگاه متمرکز است تا با تجمیع پروازها در ترمینال یک، کاهش هزینه ها محقق شود.

مذاکرات برای از سرگیری پروازهای متوقف شده

برپایه این گزارش، مذاکرات برای از سرگیری پروازهای متوقف شده بسیاری از ایرلاین ها از و به فرودگاه امام خمینی (ره) می تواند چشم انداز روشنی از افزایش پروازها، بازگشایی مجدد ترمینال سلام و افزایش درآمدهای شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) داشته باشد. با این حال رفتار نامشخص ویروس کرونا روی تصمیم گیری ایرلاین ها برای عادی سازی پروازها به ایران تاثیر گذاشته است.

برای مثال درحالی که به نظر می رسید تا پیش از اربعین امسال شاهد از سرگیری پروازها به شهرهای عراق باشیم، افزایش ابتلا به ویروس کرونا در مسیرهای مبدا و مقصد باز هم مانعی بر جابجایی مسافران به شهرهای عراق و رونق پرواز در فرودگاه امام (ره) شد.

شرایط اکنون برای پروازهای حج عمره نیز همین طور است، ضمن اینکه بسیاری از کشورهای اروپایی نیز تا آذرماه امسال پرواز به کشورهایی که سال ها مقصد اصلی آنها بوده است را متوقف کرده اند.

پروازهای ورودی فرودگاه امام (ره) امروز از مبدا شهرهای هامبورگ، لندن، دوحه، استانبول، گوانگژو، ایروان، بغداد و دبی انجام شده است و در میان اندک پروازهای خروجی از این فرودگاه نیز مسیرهای اروپایی و عربی دیده می شود.

با اینکه هر سال با نزدیک شدن به ایام سال نو میلادی میزان پروازها از فرودگاه امام افزایش می یابد، یا این حال معلوم نیست زمستان امسال شاهد رونق پروازها در فرودگاه امام (ره) باشیم یا خیر؟
پروازها در فرودگاه امام خمینی (ره) اکنون روزانه به بیش از 100 پرواز رسیده که نسبت به چند ماه گذشته رشد خوبی داشته است، با این حال چشم انداز مشخصی از وضعیت بازگشت ایرلاین های خارجی وجود ندارد.

برپایه اعلام مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازها 91 درصد و تعداد مسافران 97 درصد کاهش داشته است. در همین مدت 88 درصد از درآمدهای این شرکت کاهش یافته و پروازها از ترمینال سلام نیز متوقف است.

ترمینال گالری سلام، نخستین پایانه هوایی در کشور است که طراحی، ساخت و تجهیز آن به دست متخصصان کشورمان انجام شد. این پایانه هوایی که در سه طبقه و با مساحت 55 هزار متر مربع ساخته شده، ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون نفر مسافر را دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران