جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521594 تاریخ : 1399/07/29-10:42:03
,11,
پروازها از اول آبان ماه با 60 درصد ظرفیت انجام می شود

وزیر راه:

پروازها از اول آبان ماه با 60 درصد ظرفیت انجام می شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی از اول آبان ماه، موظف به رعایت ظرفیت 60 درصدی هواپیماها هستند، گفت: به زودی قیمت های جدید بلیت اعلام خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، دو هقته پیش بود که انجمن شرکت های هواپیمایی از نرخ های جدید هواپیما که در آن متوسط افزایش قیمت ها به 80 درصد می رسید رونمایی کرد.

بهانه افزایش ناگهانی قیمت ها از سوی شرکت های هواپیمایی، مصوبه ستاد مبارزه با کرونا برای انجام پروازها با 60 درصد ظرفیت و هم چنین قیمت دلار بود.

با این حال وزیر راه و شهرسازی سه روز بعد از اعلام قیمت های جدید از ابطال نرخ نامه جدید شرکت های هواپپمایی خبر داد و گفت: افزایش قیمت اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی معتبر نیست و قیمت های جدید که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شود لغو شده است.

فردای همان روز جلسات شرکت های هواپیمایی با ریاست سازمان هواپیمایی آغاز و قرار شد تا اول آبان ماه بلیت هواپیما باقیمت نرخ نامه شهریور سال گذشته به فروش برسد و قرار شد نتیجه نهایی در جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی اعلام شود.

امروز پایگاه خبری وزارت راه شهرسازی، از جلسه هم اندیشی وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل شرکت های حمل ونقل هوایی در روز دوشنبه (28 مهرماه) در محل ساختمان شهید دادمان خبر داده است.

«محمد اسلامی» در این جلسه با اشاره به شرایط حساس اقتصادی کشور، فشار دشمنان و جنگ تمام عیار اقتصادی با تشکر از همکاری شرکت های هواپیمایی در ارائه خدمات هوایی بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای انتقال مسافران و تجهیزات قدردانی کرد.

وی گفت: شرکت های هواپیمایی ملزم هستند مصوبات ستاد مقابله با کرونا در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند و از اول آبان ماه، رعایت حداکثر 60 درصد ظرفیت صندلی ها در هواپیما الزامی است.

50 درصد شرکت هایی هواپیمایی وام کرونا را دریافت کردند

اسلامی با اشاره به لزوم رشد و ارتقاء صنعت هوانوردی و پشتیبانی از این صنعت یادآور شد: بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا شرکت های حمل ونقلی به خاطر آسیب هایی که در مدت اخیر دیده اند، بیش از 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی در نظر گرفته شد که تاکنون حدود 50 درصد این مبلغ توسط ایرلاین ها دریافت شده است.

وی گفت: لازم است شرکت هایی که موفق به دریافت تسهیلات نشده اند، دلایل و روند کار خود را به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند تا بررسی و روند کار تسهیل و تسریع شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید مجدد به رد درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما که روزهای گذشته توسط انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام شده بود، اعلام کرد: برای تعیین نرخ نهایی افزایش قیمت ها با توجه به لزوم رعایت حداکثر 60 درصدی ظرفیت هواپیماها از اول آبان 99 و نوسان های قیمتی و اقتصادی، صورت های مالی حسابرسی شده و مورد تایید سال 1397 و 1398 و شش ماهه نخست 99 به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شود.

وی گفت: بر اساس بررسی های مالی دقیق، تصمیمات لازم برای حمایت از ایرلاین ها گرفته و تصمیمات لازم برای برون رفت از شرایط حاکم اتخاد شود.

نرخ بلیت هواپیما با کاهش اندک افزایش یاید

اسلامی با تاکید بر لزوم کم ترین افزایش نرخ قیمت بلیت هواپیما اظهار داشت: بعد از بررسی هایی که سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری انجمن شرکت های هواپیمایی انجام خواهد داد به زودی نرخ های جدید با رد نرخ اعلامی روزهای گذشته اعلام خواهد شد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در این جلسه اعلام کرد: در ایام کرونا پروازهای داخلی 48 درصد و پروازهای خارجی 96 درصد کاهش داشته است.

مدیران عامل شرکت های هواپیمایی در جلسه با وزیر راه و شهرسازی دریافت معادل ریالی دلار برای ارائه خدمات فنی و تعمیرات توسط شرکت های داخلی، سهم 5 درصد شهرداری ها و یک درصدی هلال احمر، تعرفه های شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، لزوم تدوین استراتژی بقا برای ایرلاین ها، لزوم حمایت دولت از ایرلاین ها، توجه به قیمت تمام شده بلیت هواپیما، توجه به مخاطرات ایمنی، نداشتن مبنای علمی برای ظرفیت 60 درصدی هواپیماها، لزوم استمهال در بازپرداخت تسهیلات دریافتی و لزوم لغو پروازهای چارتری را به عنوان دغدغه های مورد نظر مطرح کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران