جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522868 تاریخ : 1399/09/01-12:05:37
,10025,
پرداخت 829 فقره غرامت فوت بر اثر کرونا

پرداخت 829 فقره غرامت فوت بر اثر کرونا

تشریح عملکرد معاونت محترم اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در نیمه اول 99

براساس اعلام صریح معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم، این شرکت بیمه ای با شیوع ویروس کرونا بابت غرامت فوت در اثر حادثه بالغ بر 829 فقره خسارت تا این لحظه پرداخت کرده و حداکثر ظرف 48 ساعت به حساب افراد واریز شده است .

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بیمه معلم، عملکرد معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در نیمه اول سال 99 با نگاهی به چشم انداز نیمه دوم سال جاری در گفتگو با عباس معینی بررسی و تحلیل شد.

در ادامه بخوانید:

عباس معینی معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در همین زمینه با نگاهی به وضعیت کلان صنعت بیمه معتقد است، نمی توان تاثیر پاندومی کرونا بر کل صنعت بیمه را نادیده گرفت که به صورت مستقیم و غیر مستقیم عملکرد شرکت های بیمه را همچون سایر بخش های اقتصادی کشور تحت تاثیر قرار داده است. وی در تشریح تاثیر مستقیم کرونا از میزان فروش شرکت های بیمه معتقد است و تاکید می دارد: بدون شک در حوزه بیمه های اشخاص بیش از سایر بیمه نامه ها تاثیر داشته است. معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم به مثالی واضح در این زمینه اشاره می کند و بیمه نامه های مسافرتی را مورد بررسی قرار می دهد: با کاهش ترددها و بخصوص مسافرت های خارج از کشور، بیمه نامه های مسافرتی با کاهش فروش معناداری روبرو شده است به طوریکه می توان گفت بالغ بر 95 درصد فروش بیمه نامه های مسافرتی خارجی متوقف شده است در زمینه تورهای مسافرتی داخلی نیز همین روند حاکم است و عملا اغلب سفرهای داخلی تفریحی با اخلال روبرو شده است. معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در ادامه به اثرات کرونا بر بیمه های عمر گروهی اشاره می کند: با افزایش مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا، خسارتهای مربوط به بیمه نامه های عمر گروهی افزایش یافته است به طوریکه بیمه معلم با شیوع ویروس بابت غرامت فوت در اثر حادثه بالغ بر 829 فقره خسارت تا این لحظه پرداخت کرده است که انتظار می رود با شیوع جهشی ویروس در نیمه دوم سال این مقدار افزایش یابد.

اشاره به انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت بیمه معلم:

تلاش کردیم غرامت فوت بیمه نامه های عمر و حادثه را با توجه به مشکلات مادی و معنوی خانواده ها حداکثر ظرف 48 ساعت پرداخت کنیم تا بتوانیم نقشی هرچند کوچک در برطرف کردن نیاز هم وطنان داشته باشیم. وی در ادامه به وضعیت بیمه نامه های درمان اشاره می کند و اذعان می دارد: اگرچه در مدت اخیر به دلیل کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی برای مداوای امراض مختلف به دلیل ترس ابتلا به کرونا، تعداد خسارت ها کاهش داشته اما عملا به لحاظ رقمی، مبلغ صورت حساب های پرداختی افزایش داشته است. معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم نگاهی به افزایش فروش بیمه های زندگی می کند و تصریح می دارد: اگر بخواهیم به فرصت سازی های کرونا در صنعت بیمه اشاره کنیم باید گفت نگرانی افراد نسبت به ابتلا به کرونا سبب شده تا تقاضا برای خرید بیمه نامه های زندگی افزایش یابد و اقبال فروش در بیمه های زندگی به صورت محسوسی قابل درک است. و تاکید می کند: این روزها یکی از چالش های مردم تحت پوشش قرار گرفتن ریسک های نوظهور مانند بیمه covid-19 است. در همین راستا تلاش کردیم به این نیاز مشتریان خود پاسخ دهیم و در همین زمینه در قالب امراض خاص، بیماری covid-19 را تحت پوشش قرار دادیم. در این راستا مشتریان تا سقف 250 میلیون ریال برای هزینه های کرونا از طریق بیمه نامه های سرمایه گذاری بدون اینکه حق بیمه ای پرداخت کنند پوشش های مطلوبی دریافت می نمایند.

در تلاش هستیم ... تا ازاین فرصت استفاده کنیم و با توسعه سرمایه گذاری منابع حاصل ازاین حق بیمه ها خدمت رسانی در ارائه طرح های جدید را تقویت کنیم.

عباس معینی در ادامه با اشاره به برنامه های 6 ماه دوم سال 99 عنوان می دارد: در حوزه بیمه های عمر از سال 92 با تغییر مدیریت در شرکت، استارت توسعه بیمه های زندگی زده شد و در این راستا ارتقاء بیمه های زندگی بخش مهمی از استراتژی های و برنامه مدون شرکت شد در این زمینه فرهنگ سازی بیمه های زندگی برای کودکان و نوجوانان را در دستور کار قرار دادیم و کتاب های داستان با محور مفاهیم بیمه ای را منتشر کردیم.

در همین زمینه برخی محصولات متناسب با این قشر مانند طرح هستان برای کودکان ، طرح بیست و اکسیر برای جوانان و بیمه نامه های مکمل بازنشستگی را با پوشش های مناسب ارائه کردیم.

و در حال حاضر برای ماه های آتی سال در راستای برنامه ششم توسعه کشور و ضرورت افزایش بیمه های عمر با استفاده از قریب به 1500 نماینده فعال و شعب سراسر کشور تلاش داریم این طرح ها را همچنان اشاعه دهیم.

معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم تاکید می کند:

از سوی دیگر با پرداخت سود مشارکت در منافع با متوسط 23 درصد تلاش کردیم در بیمه نامه های عمر جذابیت ایجاد کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران