جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522947 تاریخ : 1399/09/09-18:36:45
,8,
پرداخت 5 هزار میلیارد تومان سود و اصل اوراق اشاد9 در 99/09/09

مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد:

پرداخت 5 هزار میلیارد تومان سود و اصل اوراق اشاد9 در 99/09/09

امروز در تاریخ 99/9/9 تعهدات وزارت اموراقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه در بازپرداخت سود و اصل اوراق مشارکت دولت در نماد اشاد9 به مبلغ بیش از 5 هزار میلیارد تومان ایفا شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از سنا، مدیرعامل فرابورس ایران با اعلام این خبر گفت: انتشار اوراق مشارکت طرح های عمرانی دولت در نهم آذر 99 با سررسید 4 ساله از طریق سه بانک عامل شامل بانک سپه، بانک مسکن و بانک کشاورزی به دنبال پذیرش این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس و پس از اعلام رسمی بانک مرکزی برای توقف معاملات اوراق یاد شده در بانک های عامل صورت گرفت.

به گفته امیر هامونی این اوراق در بازار پول با مجوز بانک مرکزی بابت تامین مالی طرح های عمرانی دولت منتشر شده بود و سپس برای بازار پذیرکردن این اوراق، فرابورس ایران تمامی امکانات خود را در راستای سرعت بخشیدن به معامله پذیر کردن اوراق دولتی به کار گرفت و بر این اساس همکاری خوبی بین وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرابورس ایران، سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه و بانک های عامل انجام شد.

مدیرعامل فرابورس عنوان کرد که با تجارب حاصل از پذیرش و معامله اوراق دولتی در فرابورس ایران، امید است بتوان پیش از پیش در راستای افزایش تأمین مالی از بازار سرمایه قدم برداشت و به استحکام و قوام نظام اقتصادی کشور مساعدت کرد.

او با اشاره به اینکه برای جلب اعتماد عمومی و حفظ سرمایه اجتماعی حاکمیت دولت به همراه رتبه اعتباری آن لازم است بازپرداخت به موقع بدهی ها در سررسید ادامه پیدا کند، افزود: تضمین بالای اسناد و اوراق دولتی و ایفای به موقع تعهدات دولت در سال های گذشته نیز عامل رونق سریع­تر بازار بدهی بوده است.

هامونی با تاکید بر اینکه تعمیق بازار بدهی، یکی از استراتژی های مهم شرکت فرابورس ایران است، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم همانند سالیان گذشته در توسعه بازار بدهی دولت در کنار حفظ مسیر تأمین مالی بخش خصوصی، بر رونق اقتصادی و تأمین مالی پروژه های عمرانی کشور کمک کنیم.

او در نهایت با بیان اینکه فرابورس ایران در سال های اخیر به عنوان بازوی اجرایی تشکیل و ساماندهی بازار بدهی دولت تمامی ظرفیت های خود را بکار گرفته است، خاطرنشان کرد: این امر با این هدف صورت گرفته است تا هم در توسعه اقتصادی کشور نقش ایفا کنیم و هم با تسریع امور پیمانکاران دولتی در تأمین مالی این فعالان اقتصادی یاری رسان باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران