در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 532909 تاریخ : 1399/09/12-14:40:35
,1,
پرداخت 320هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران

پرداخت 320هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران

پرداخت 320هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، یکی از اقدامات بانک مهر ایران برای تسهیل این سنت نبوی است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، ازدواج یکی از سنت های نیکویی است که در دین مبین اسلام نیز به آن توصیه شده و بنا بر حدیث نبوی هر که ازدواج کند، نیمی از دینش تکمیل می شود.

این در حالی است که شرایط دشوار اقتصادی در سال های اخیر و نرخ تورم بالا باعث شده برای بسیاری از جوانان مقدور نباشد که نسبت به انجام این امر مبارک اقدام کنند. هزینه برگزاری مراسم، تأمین مسکن، تهیه لوازم خانگی و... برخی از مواردی است که قیمت همه آن ها در سال های اخیر با افزایش های قابل توجهی روبرو بوده است. این مسئله باعث شده برخی از جوانان هر چند تمایل به ازدواج دارند، اما از آنجایی که امکان پرداخت این قبیل هزینه ها را ندارند، نتوانند ازدواج کنند و حتی نسبت به آن تا حدی هراس داشته باشند. هراسی که بیش از هر چه، ریشه اقتصادی دارد.
یکی از مواردی که برای تسهیل ازدواج جوانان در نظر گرفته شده، وام های قرض الحسنه ازدواج است. ممکن است این وام ها نتوانند تمام هزینه های مورد نیاز برای یک ازدواج را پوشش دهند، اما از آنجایی که در سال های گذشته با افزایش مبلغ روبرو بوده و تا حدی نرخ تورم را پوشش داده اند، قطعاً برای جوانانی که قصد ازدواج دارند، کمک هزینه مناسبی محسوب می شوند.
تسهیلات ازدواج یکی از شناخته شده ترین نوع تسهیلات قرض الحسنه است که در سطح شبکه بانکی کشور پرداخته می شود. دربرگیری و اهمیت این تسهیلات باعث شده برخی از مردم به اشتباه تسهیلات قرض الحسنه را صرفاً مترادف با این تسهیلات در نظر گیرند.

کارنامه درخشان بانک مهر ایران در پرداخت تسهیلات ازدواج
بانک مهر ایران به عنوان نخستین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور که تمام طرح های اعتباری آن بر مبنای عقد قرض الحسنه است؛ هر چند فراتر از یک طرح عمل می کند و در حال حاضر با 10 میلیون مشتری، بیش از 8 میلیون فقره تسهیلات پرداخت کرده است، اما به طور مشخص در حوزه تسهیلات ازدواج نیز عملکرد چشمگیری داشته و سعی کرده تا با پرداخت گسترده تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به سهم خود زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کند.
بانک مهر ایران تنها در سال جاری نزدیک به 14هزار و 500 فقره تسهیلات ازدواج به ارزش 7500 میلیارد ریال پرداخت کرده است. این بانک در مجموع 320هزار فقره تسهیلات به ارزش تقریبی 28هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. گفتنی است بانک مهر ایران همواره پیشگام اجرایی کردن افزایش مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بوده و در سال هایی که این افزایش مبلغ تصویب شده، پیش از سایر بانک ها نسبت به اعمال آن اقدام کرده است.

طرح ویژه بانک مهر ایران برای تسهیل ازدواج جوانان
البته بانک مهر ایران تنها به پرداخت تسهیلات متعارف ازدواج بسنده نکرده و در این زمینه «طرح پیوند مهر ایران» را نیز اجرا می کند و در چارچوب ان به مشتریان تسهیلاتی را پرداخت می کند که می توانند در عین دریافت وام ازدواج، از این طرح ویژه نیز بهره مند شوند.
جامعه هدف طرح یکم پیوند مهر ایران افرادی هستند که در سن ازدواج بوده و یا قصد ازدواج در آینده ای نزدیک دارند. در این طرح افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه پس انداز طرح یکم پیوند مهر ایران، از تسهیلات قرض الحسنه کمک هزینه ازدواج این بانک تا سقف 400 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد برخوردار شوند. البته نخستین موعد برای بهره مندی از این تسهیلات کسب حداقل یک سال میانگین است.
افزون بر این افرادی که هم اکنون در سن ازدواج نبوده یا والدینی که قصد تأمین آتی مایحتاج ضروری ازدواج فرزندانشان در آینده را دارند، می توانند در چارچوب طرح دوم پیوند مهر ایران تسهیلات دریافت کنند. در این طرح افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه پس انداز طرح دوم پیوند مهر ایران، از تسهیلات قرض الحسنه کمک هزینه ازدواج این بانک تا سقف جمعی 800 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد برخوردار گردند. گفتنی است اولین موعد برای بهره مندی از این تسهیلات کسب حداقل 5 سال میانگین است.
بانک مهر ایران امیدوار است با مجموعه این اقدامات توانسته باشد گام های مؤثری برای تسهیل ازدواج جوانان ایرانی برداشته باشد و بخشی از دغدغه های ایشان و خانواده هایشان را در حوزه هزینه های مورد نیاز برای ازدواج مرتفع کند. امید که در آینده نزدیک هیچ زوجی نگران هزینه های ازدواج خود نباشند و بتوانند با خاطری آسوده و بدون دغدغه مالی تشکیل خانواده دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران