بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519426 تاریخ : 1399/06/24-11:06:32
,17,
پرداخت 20 هزار تسهیلات کرونایی با سفته الکترونیک

پرداخت 20 هزار تسهیلات کرونایی با سفته الکترونیک

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند ضمن اشاره به اجرای طرح سفته الکترونیکی برای اعطای تسهیلات کرونا، اعلام کرد: طبق آخرین اطلاعات، حدود 20 هزار فقره تسهیلات کرونایی از این طریق پرداخت شده است که با این اقدام مراجعات حضوری، حداقل معادل 20 هزار مورد کاهش یافته است.

به گزارش بانک و صنعت، علی عبدالهی درباره 33 طرح در راستای راهبرد طرح اقتصاد هوشمند، اظهار کرد: این طرح ها تنها مربوط به اقتصاد هوشمند نبوده بلکه در کنار آن، دولت الکترونیک و پروژه های وزارت اقتصاد و زیرمجموعه های آن هم مدنظر بود که یکسری از آن ها به پیاده سازی رسید که الکترونیکی شدن تمام فرآیندهای بیمه شخص ثالث، نمونه ای از این موارد است.

وی افزود: همچنین، طرح سفته الکترونیکی برای اعطای تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا نیز در بانک ملی به بهره برداری رسید و تنها محدود به این بانک نیست که طبق آخرین اطلاعات، حدود 20 هزار فقره تسهیلات کرونایی از این طریق پرداخت شده است و با این اقدام مراجعات حضوری، حداقل معادل 20 هزار تا کاهش یافته است.
رئیس مرکز مدیریت فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند ادامه داد: خرانه داری الکترونیک به زودی در کل کشور عملیاتی می شود و پروژه دیگر نیز در راستای الکترونیک سازی مرتبط با سامانه تسویه و تهاتر است. علاوه براین، برای تعامل با نمایندگان مجلس در راستای حکمرانی الکترونیک، سامانه ای رونمایی می شود که طبق آن، ارتباط وزارت اقتصاد با مجلس کاملا الکترونیکی می شود و در این سامانه، کمیسیون های مختلف مجلس، پروفایلی از نمایندگان و موضوعات و بحث های مطرح شدهف در آن شکل می گیرد که این سامانه را به زیرمجموعه های وزارت اقتصاد از جمله بورس و مالیات هم دسترسی داده ایم.
وی با اعلام اینکه با اجرای یک پروژه در معاونت حقوقی وزارت اقتصاد، همه فرآیندهای حقوقی و رسیدگی ها مکانیزه می شود، گفت: اولین گام ما در راستای دولت الکترونیک این است که ابتدا وزارت اقتصاد به سمت الکترونیکی شدن حرکت کند و کلیه فرآیندهای این وزارتخانه به صورت مکانیزه، اتوماتیک باشد و کاغذ از آن ها حذف شود.

وی در پایان سخنانش اعلام کرد: در حوزه گمرک دو تا رشته بیمه ای آتش سوزی و حمل ونقل کد یکتا دریافت کرده اند که در پی این امر، نظارت این دو نوع بیمه کاملا یکپارچه شده است. البته، در آینده این دو نوع بیمه همانند بیمه شخص ثالث به سمت حذف کاغذ از فرآیندهایشان حرکت می کنند.

پیش از این وزارت اقتصاد در راستای تقویت اقتصاد هوشمند، از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال رونمایی کرد که در ابتدا این طرح تنها در بانک ملی و برای تسهیلات و اعتبارات کرونا اختصاص یافته بود اما در حال حاضر تمام بانک ها می توانند از این فرصت برای اعطای تسهیلات استفاده کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران