صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522162 تاریخ : 1399/08/11-11:44:02
,1,
پرداخت 1885 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به دانشجویان

پرداخت 1885 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به دانشجویان

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از آموزش عالی و در چارچوب تفاهم نامه با دانشگاه ها، تا کنون 76هزار و 650 فقره تسهیلات به ارزش 1885 میلیارد ریال به دانشجویان پرداخت کرده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک مهر ایران، هزینه های دوره دانشجویی فرزندان دغدغه بسیاری از خانواده هاست؛ به ویژه در سال های اخیر که تورم باعث شده قدرت خرید خانوارها بیش از پیش کاهش یابد. علاوه بر هزینه هایی همچون سکونت، رفت وآمد، خرید اقلام آموزشی و... اغلب دانشجویان کشور برای تحصیل در دانشگاه شهریه پرداخت می کنند. دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، پیام نور و همچنین دانشجویان شبانه دانشگاه های سراسری ملزم به پرداخت شهریه هستند که این مورد نیز به هزینه هایی که پیش تر گفته شد، افزوده می شود.

نکته دیگر اینکه دانشجویان در زمان تحصیل خود امکان زیادی برای فعالیت شغلی و درآمدزایی ندارند؛ زیرا بخش عمده وقت آن ها به آموزش و پژوهش می گذرد. به عبارتی درباره قشری صحبت می کنیم که هنوز وارد بازار کار نشده و درآمدی ندارد، اما تحصیلش هزینه هایی را برای خانوار ایجاد می کند.

در شرایطی که بسیاری از خانوارها برای پرداخت هزینه های روتین خود نیز با دشواری هایی روبرو هستند، پرداخت هزینه ای قابل توجه برای تحصیل فرزندان در مراکز آموزش عالی می تواند آن ها را با مشکلاتی روبرو کند. اگر هم بنا باشد خود دانشجو وارد بازار کار شود، هم احتمال ضربه خوردن به تحصیل وی وجود دارد و هم اینکه احتمالاً نمی تواند تمام هزینه های تحصیل خود را پوشش دهد؛ زیرا مشاغلی که دانشجویان امکان کار در آن ها را دارند، عمدتاً مشاغل پاره وقتی هستند که دستمزد زیادی ندارند. افزون بر این، حمایت از دانشجویان می تواند به طور غیرمستقیم بر پیشرفت علمی کشور نیز اثرگذار باشد.

بانک مهر ایران با عنایت به مواردی که گفته شد، تسهیلاتی را برای دانشجویان در نظر گرفته تا ضمن پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل خود بتوانند با آرامش خاطر دوران دانشگاه خود را پشت سر بگذارند. با دریافت این تسهیلات از بانک مهر ایران، در حقیقت باری هم از روی دوش خانواده های دانشجویان برداشته می شود. گفتنی است از آنجا که بانک مهر ایران، یک بانک تخصصی قرض الحسنه است، تمام تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک بدون سود و تنها مشمول دریافت کارمزد حداکثر 4 درصدی است.

بانک مهر ایران در همکاری با نهادهای مختلف دانشگاهی تسهیلات مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در این راستا بانک مهر ایران تا کنون در قالب تفاهم نامه با صندوق رفاه دانشجویی 67هزار فقره تسهیلات به ارزش 910 میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین این بانک در چارچوب تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور 2300 فقره تسهیلات به ارزش 75 میلیارد ریال و دانشگاه آزاد اسلامی 7350 فقره تسهیلات به ارزش 900 میلیارد ریال پرداخت کرده است. مجموع تسهیلاتی که بانک مهر ایران تا کنون در چارچوب تفاهم نامه با این نهادهای پرداخت کرده به 76هزار و 650 فقره به ارزش 1885 میلیارد ریال می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران