جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519199 تاریخ : 1399/06/19-11:40:07
,17,
پرداخت کارانه کادر درمان از امروز آغاز می شود + جزئیات

پرداخت کارانه کادر درمان از امروز آغاز می شود + جزئیات

بعد از درخواست های کادر درمان برای پرداخت معوقات حقوقی و وعده هایی که بارها در این رابطه به آنها داده شده بود، سرانجام گشایش هایی در این رابطه صورت گرفت و پرداخت کارانه کادر درمان از امروز آغاز می شود.

به گزارش بانک و صنعت، در چند ماه گذشته که شیوع ویروس کرونا موجب افزایش حجم سنگین کاری کادر درمان شد درخواست هایی از سوی وزارت بهداشت برای حمایت مالی و اختصاص منابع لازم جهت تأمین هزینه کادر درمان وجود داشت. در عین حال بارها از سوی کادر درمان سه موضوع مورد توجه و خواستار عملیاتی شدن آن بودند؛ «تبدیل وضعیت کارکنان »، «پرداخت کارانه» و «فوق العاده ویژه» در اهم این درخواست ها قرار داشت و از چندی پیش جلساتی بین وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود.

اما در حالی نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود که در حال تأمین منابع لازم برای پرداخت معوقات و اجرایی شدن فوق العاده ویژه آن ها هستند که وعده داده بود تا مهرماه این موضوع عملیاتی شود. تازه ترین اعلام وی حکایت دارد که تا حدی مشکلات مربوط به کادر درمان در دریافتی و البته جذب نیرو حل و فصل شده است.

پرداخت کارانه از امروز

کارانه کادر درمان که از مدت ها قبل معوق شده و در مورد برخی کارکنان به هفت ماه یا حتی 12 و 13 ماه می رسید موضوعی بود که گرچه سازمان برنامه و بودجه تأکید داشت تأمین آن وظیفه این سازمان نیست و دستگاه ها موظفند از منابع اختصاص خود آن را تأمین کنند ولی به هر صورت به دلیل شرایط کرونا مسئولیت تأمین آن را بر عهده گرفت.

آن طور که نوبخت اعلام کرده قرار است از امروز 19 شهریورماه امکان پرداخت این معوقات فراهم و کارانه و مطالبات کادر درمان به تدریج پرداخت شود.

همه فوق العاده ویژه می گیرند

موضوع دیگر مربوط به پرداخت فوق العاده ویژه به تمامی کارکنان وزارت بهداشت بود و بارها درخواست آن را مطرح کرده بودند که در احکام حقوقی آن ها این موضوع گنجانده شود. این در حالی است که برخی از کادر وزارت بهداشت از این مزیت استفاده و برخی دیگر فاقد آن بودند.

با این وجود طبق اعلام جدید رئیس سازمان برنامه و بودجه بعد از جلساتی که بین سازمان و وزارت بهداشت برگزار شده به این جمع بندی رسیده اند که به تمامی اعضای وزارت بهداشت و درمان باید این کارانه پرداخت شود، البته افزایش حقوق از محل فوق العاده ویژه که از اسفندماه در حقوق کارکنان دولت گنجانده شده بود که بخشی از کادر درمان را نیز شامل شد.

بر این اساس در بخشنامه ای که به وزارت بهداشت ابلاغ می شود این مجوز وجود دارد که کسانی که از فوق العاده ویژه استفاده نکردند مشمول شوند ولی زمان آن بسته به وزارتخانه داشته که بتواند از چند ماه آینده آن را اجرایی کند.

شرط آزمون پابرجاست

در رابطه با جذب نیرو نیز کادر درمان درخواست جذب و تبدیل وضعیت داشتند که یک مسئله در این میان برگزاری آزمون بود و در برخی موارد خواستار جذب بدون آزمون نیز شدند. اما در هر صورت سازمان برنامه و بودجه که تأمین کننده منابع لازم برای جذب نیروهای وزارت بهداشت است تأکید داشت که طبق قانون باید جذب نیرو و تبدیل وضعیت با برگزاری آزمون برگزار شود.

این در حالی است که برای امسال مجوز استخدام برای 22 هزار پرسنل به وزارت بهداشت صادر شده و اولویت آن جذب نیروهای شرکتی و رسمی شدن آن از طریق برگزاری آزمون خواهد بود.

موضوع تامین هزینه و پرداخت معوقات کادر درمان در شرایط کرونایی از مدت ها قبل مطرح بود و قرار بر این بود تا بخشی از منابع از محل برداشت یک میلیارد یورویی از صندوق توسعه ملی تامین شود که حدود 30 درصد آن از اواخر اردیبهشت ماه پرداخت شده و مابقی تا همین اواخر در اختیار آنها قرار نگرفته بود؛ موضوعی که وزیر بهداشت نسبت به آن گله و اعلام کرده بود نمی تواند پاسخگوی کادر درمان بوده و شرمسار آنها به دلیل معوقات حقوقی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران