جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 447131 تاریخ : 1397/11/06-17:34:02
,9,10028,
پرداخت مطالبات داروخانه‌ها با 5 ماه تاخیر انجام می شود

رئیس اداره امور داروخانه های سازمان غذا و دارو:

پرداخت مطالبات داروخانه‌ها با 5 ماه تاخیر انجام می شود

رئیس اداره امور داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات داروخانه‌ها در هفته گذشته پرداخت‌ شده است، گفت: مطالبات داروخانه‌ها با پنج ماه تاخیر از سوی بیمه‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان غذا و دارو، سعید برومند روز شنبه با اشاره به وضعیت مالی داروخانه‌ها، افزود: اخیرا مطالبات تیر و مرداد داروخانه‌ها از سوی بیمه پرداخت‌ شده است.

وی اضافه کرد: تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها توسط بیمه‌ها باعث ایجاد فشار از سوی شرکت‌های پخش به داروخانه‌ها شده است؛ چنین مسائلی داروخانه‌ها را با مشکل مواجه کرده است، به طوری که بسیاری از داروخانه‌ها از لحاظ مالی به مشکل برخورد کرده‌اند.
برومند گفت: برای جلوگیری از بروز بحران در داروخانه‌ها باید مطالبات آنها پرداخت شود، به طور مثال تأمین اقلامی مانند قلم انسولین که قیمت‌ بالایی دارند برای داروخانه‌ها سخت شده است و قادر به تأمین آن نیستند، در نتیجه بحران مالی داروخانه‌ها باعث ایجاد مشکل برای بیماران می‌شود.
به گفته وی بر اساس قرارداد، بیمه‌ها مکلف هستند بلافاصله پس از تحویل نسخ داروخانه‌ها به بیمه ها 60 درصد مبلغ را پرداخت و پس از بررسی نسخ 40 درصد مابقی را تا 2 ماه دیگر تسویه کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران