در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521395 تاریخ : 1399/07/24-14:45:42
,17,
پرداخت مستمری ماهیانه به 125 هزار خانوار دارای معلولیت بینایی

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

پرداخت مستمری ماهیانه به 125 هزار خانوار دارای معلولیت بینایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با موسسات و انجمن های غیردولتی فعال در حوزه نابینایان از پرداخت مستمری ماهیانه به 125 هزار خانوار دارای معلولیت بینایی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری با گرامیداشت روز جهانی ایمنی عصای سفید و تبریک به فعالان جامعه نابینایان گفت: مبلغ مستمری ماهیانه از 53 هزار تومان به 200 هزار تومان و برای خانوارهای 5 نفره به 600 هزار تومان افزایش یافته است. معتقدیم این مبلغ با شرایط مطلوب فاصله دارد اما امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته منابع مالی بیشتری به این موضوع اختصاص یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جامعه نابینایان 203 هزار نفر جمعیت دارد که 130 هزار نفر مرد و 73 هزار نفر زن هستند و یکی از فرهیخته ترین و اندیشمندترین افراد در عرصه های علمی به شمار می روند.

شریعتمداری در خصوص کمک هزینه معیشت افراد دارای معلولیت نیز گفت: پرداخت کمک هزینه معیشت به معلولان فاقد شغل و درآمد که دهک های یک تا سه هستند به منابع مالی زیادی نیاز دارد که با مذاکرات صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه امیدواریم در جهت تامین مالی آن قدم های موثری برداشته شود.

بودجه 30 هزار میلیاردی برای اجرای کامل قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بودجه 30 هزار میلیاردی برای اجرای کامل قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت خبر داد و گفت: تامین یکجای این بودجه برای دولت مشکل خواهد بود ولی باید اقدام جدی برای تخصیص بودجه 100 درصدی سال 1399 و دریافت کمک از محل سایر اعتبارات در بودجه سال 1400 صورت گیرد.

شریعتمداری به ایفای نقش مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی اشاره و تصریح کرد: باید از ظرفیت بنگاه های اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اولویت تامین هزینه های افراد دارای معلولیت بهره گیری شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه قانونگذاری برای افراد دارای معلولیت، فعالیت های مثبتی در کشور انجام شده و مشکلی در این بخش نداریم، افزود: عمده مشکلات مربوط به جامعه معلولان به دلیل عدم اجرای قوانین است که نظارت و پیگیری جدی را می طلبد که با تشکیل شورای نظارت بر قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت بخش زیادی از مشکلات مرتفع خواهد شد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اصلاح برخی قوانین و مقرارات در مورد افراد دارای معلولیت در کارگروهی با حضور انجمن های مردم نهاد و کارشناسان سازمان بهزیستی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در توزیع وسایل و تجهیزات توانبخشی نیز افزود: برای تامین بلند مدت اعتبارات مورد نیاز تجهیزات توانبخشی می توان از توان خیرین و معلولان با تاسیس صندوق های حمایتی در بخش های گوناگون کشور با حمایت دولت بهره گرفت و افراد دارای معلولیت می توانند اداره کننده این صندوق ها باشند.

امضای تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان برای حل مشکلات ورزش افراد دارای معلولیت

شریعتمداری به فعالیت فدراسیون های جانبازان معلولین، نابینایان و ناشنوایان در ورزش معلولان اشاره کرد و گفت: طبق ماده 8 قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت مددجویان سازمان بهزیستی و معلولان می توانند از خدمات مراکز ورزشی دولتی، شهرداری ها،دهیاری ها و مراکز متعلق به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به صورت رایگان استفاده کنند و فدراسیون های دیگر نیز موظفند فعالیت هایی در فدراسیون خود در جهت تقویت و گسترش ورزش معلولان اختصاص دهند.

وی ادامه داد: با مذاکرات سازمان بهزیستی کشور و وزارت ورزش و جوانان برای حل مشکلات ورزش افراد دارای معلولیت تفاهم نامه ای در ابتدای آبان ماه منعقد خواهد شد.

28 هزار واحدمسکونی در 20 ماهه اخیر آماده واگذاری شده است

شریعتمداری در زمینه مسکن معلولان نیز اظهار داشت: 130 هزار واحد مسکونی از ابتدای فعالیت سازمان بهزیستی تاکنون ساخته شده که 28 هزار واحد آن در 20 ماهه اخیر آماده واگذاری شده است.

وی ادامه داد: برای 20 هزار مسکن روستایی با بنیاد مسکن، برای 5 هزار مسکن سیل زدگان با بسیج سازندگی و برای ساخت یک هزار و 500 واحد مسکن افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید با قرارگاه خاتم الانبیا تفاهم نامه امضا شده است که بخش عمده ای از نیاز مسکن معلولان تامین می شود.

9500 خانوار دارای دو معلول مسکن دریافت کردند

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از شروع طرح های جدید برای 4 هزار خانوار نیازمند مسکن در سازمان بهزیستی خبر داد و افزود: برای مسکن خانوارهای دارای دو معلول به بالا از 14 هزار خانوار شناسایی شده 9500 خانوار مسکن دریافت کرده اند و 3500 واحد تا پایان سال تحویل می شود و کار ساخت 1300 واحد مسکن نیز آغاز شده است.

وی از پرداخت بدهی 30 میلیاردی سازمان بهزیستی به دانشگاه آزاد اسلامی گفت و تشریح کرد: با تخفیف 20 درصدی دانشگاه آزاد به مددجویان سازمان بهزیستی مشکلی در پرداخت شهریه مددجویان وجود ندارد و با راه اندازی سامانه دانشجویی سازمان بهزیستی و ارتباط آن با سامانه دانشگاه آزاد اسلامی ،پرداخت شهریه ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

شریعتمداری در پیشنهادی به سازمان بهزیستی گفت: با تجربه خوب ورود استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و ورود فکر و اندیشه جوان در صندوق بازنشستگی کشوری از توان دانش بنیان ها به ویژه فرهیختگان دارای معلولیت و دانشگاهیان برای رسیدن به راه های میان بر برای رفع مشکلات معلولان بهره برداری شود.

وی گفت : 100 دستگاه برجسته نگار هوشمند و 300 نسخه قرآن بریل چاپ شده در مرکز نابینایان رودکی که به همت سازمان بهزیستی تهیه شده در اختیار نابینایان قرار خواهد گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران